Wakacje nad wodą

Zbliżają się wakacje. Coraz ładniejsza pogoda zachęca do wybrania się nad wodę. Jednak co zabrać ze sobą, by wypad był udany, a co ważniejsze bezpieczny?

Na szczęście nie tak trudno się przygotować. Wystarczy pamiętać o kilku istotnych elementach, a z pewnością będziemy zadowoleni z wypoczynku. Poniżej przygotowaliśmy krótką listę niezbędników, która na pewno przyda się podczas pakowania.

 

  • Kamizelka ratunkowa i asekuracyjna gwarantem bezpieczeństwa

 

Wybierając się na kajaki, czy po prostu bawiąc się nad wodą, należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Kamizelka, czy chociaż bojka asekuracyjna, to absolutne minimum. Pozwolą utrzymać się na powierzchni nawet po nagłym upadku, lub gdy chwyci nas skurcz.

Dla najmłodszych, lub osób nie czujących się pewnie na wodzie, najlepszym wyborem będzie kamizelka ratunkowa. Co prawda większość modeli ogranicza nieco ruchy, ale zapewnią maksimum bezpieczeństwa w każdych warunkach. Nie trzeba nic robić, by unosić się na wodzie, głową do góry. Zresztą nawet jeśli spanikujemy, to nasze gwałtowne ruchy nie powinny niczym grozić.

Obeznani już z wodą i ceniący sobie swobodę ruchów, docenią jednak bardziej środki asekuracyjne. Występują one w większej różnorodności niż ratunkowe i są zdecydowanie wygodniejsze. Może i nie utrzymają nas w odpowiedniej pozycji nad wodą, ale z pewnością pomogą w dopłynięciu do brzegu.

 

  • Odzież neoprenowa dla sportowców

 

Uprawiając sporty wodne, warto zainwestować w odzież neoprenową. Ochroni nie tylko przed zimną wodą, ale i promieniami słonecznymi. A każdy, komu zdarzyło opalić się do czerwoności po całym dniu na plaży, wie jakie to nieprzyjemne.

Jednak sam kombinezon to nie wszystko. Nad wodą szczególnie przyda się również wodoszczelne obuwie z pianki neoprenowej. Dzięki niemu nie pośliźniesz się, ani nie skaleczysz swoich stóp na ostrym kamieniu. Z tego powodu są uważane za najbardziej uniwersalne obuwie jeśli chodzi o wypoczynek nad wodą. Niezależnie czy mowa o sportach wodnych, czy zwykłym spacerze wzdłuż plaży.

 

  • Akcesoria turystyczne nad wodę

 

Mając podstawowe wyposażenie możemy zastanowić się nad różnymi akcesoriami. Dobrze jest mieć w co zapakować cały nasz ekwipunek, dlatego w pierwszej kolejności zainwestuj w plecak, lub torbę wodoszczelną. Dzięki nim nie musisz się obawiać o zmoczenie swoich rzeczy. Nawet po wpadnięciu do wody będą bezpieczne w dobrze zamkniętym plecaku.

Jeśli chodzi o pozostałe akcesoria, to zawsze warto mieć pod ręką scyzoryk, latarkę i gwizdek. Można to uznać za podstawowy sprzęt survivalowy. Z pewnością pomogą w nieprzewidzianych okolicznościach.

Wszystko co niezbędne możemy znaleźć w różnych sklepach stacjonarnych w okolicy. Jeśli jednak liczymy na szybkie i udane zakupy, najlepiej je zrobić przez internet. Pod adresem gokajak.com znajdziesz wszystko, co niezbędne w czasie urlopu nad wodą. W dodatku nie będziesz musiał nawet ruszać się z domu.

Mając wszystko, co niezbędne, czas na wakacje. Bawiąc się nad wodą nie zapominaj tylko o ostrożności i zdrowym rozsądku, a spędzisz je bezpiecznie. Do domu wrócisz wyłącznie z dobrymi wspomnieniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here