Wietnam

Wielu osobom marzy się podróż poza granice kontynentu europejskiego. Pytanie jednak pojawia się, dokąd jechać. Jeszcze do niedawna ciekawym kierunkiem była Tajlandia, jednak obecnie morze turystów sprawia, że staje się ona coraz mniej atrakcyjna. A może by tak zastanowić się nad Wietnamem? To z pewnością będzie doskonały wręcz wybór!

Wietnam z biurem podróży

Wietnam z biurem podróży – warto zainwestować w taką wycieczkę. Dlaczego? Przede wszystkim w przypadku tak dalekiego wyjazdu zawsze jest naprawdę wiele rzeczy do załatwienia. Trzeba sprawdzić szczepienia, wizy, loty, rozejrzeć się, co zwiedzić, jak dojechać itp. Na ogół sprawa naprawdę nie jest prosta.

Tymczasem w przypadku wycieczki z biurem podróży warto powiedzieć, że tutaj to biuro podróży wszystko załatwia za nas – absolutnie niczym nie musimy się martwić. To jednak jeszcze nie wszystko. Warto podkreślić, że wycieczka z biurem podróży ma w zasadzie jeszcze tę zaletę, że wówczas naprawdę mamy szansę wiele zobaczyć i ciekawie spędzić czas!

No dobrze, a czemu w zasadzie jechać akurat do Wietnamu? Zacznijmy od wyjątkowych miejsc, które można tu zobaczyć.

1) Słynny Sajgon oraz delta Mekongu

Dzisiaj Sajgon nosi inną nazwę i obecnie jest to miasto Ho Chi Mihn. Zasadniczo jednak… Sajgon nadal tam jak najbardziej pasuje. Generalnie Wietnam i południowe państwa Azji słyną z całkowitego braku koordynacji jakiegokolwiek ruchu drogowego. Zasadniczo tutaj niespecjalnie istnieją chodniki, a przejście przez jezdnię stanowi nie lada wyzwanie.

Sajgon jednak to najlepsze miejsce, aby zobaczyć słynne wodne targowiska. Ponadto kupimy tam absolutnie wszystko – przykładowo bardzo ciekawe alkohole z zanurzonym w środku skorpionem, mrówki i pająki do jedzenia czy przeróżne egzotyczne owoce.

Warto jeszcze wybrać się na rejs tradycyjną łodzią przez deltę Mekongu. Ta majestatyczna rzeka kończąc swój bieg, rozdziela się na kilka mniejszych nurtów, z których wiele pokrytych jest specyficznym lasem namorzynowym. Taki rejs to na pewno jedyne w swoim rodzaju doświadczenie.

2) Da Nang – to miasto położone w środku Wietnamu. Słynie przede wszystkim z naprawdę ładnych plaż oraz mostu w kształcie smoka.

3) Wietnam stolica – Hanoi

Koniecznie także trzeba zwiedzić stolicę Wietnamu, czyli Hanoi znajdującą się na północy. To miasto tętniące życiem – tu nieustannie słychać nawoływania sprzedawców, ryk klaksonów, przekrzykiwania się przechodniów. Znajdziemy tu wiele pamiątek i zapoznamy się z tą mniej uduchowioną stroną Azji.

4) zatoka Ha long – tą zatokę każdy z nas z pewnością kojarzy z Piratów z Karaibów oraz z wielu innych filmów. Zachwyca ona swoimi bardzo niezwykłymi formacjami skalnymi oraz oczywiście widokiem pływających po morzu chińskich, charakterystycznych dżong. To niezapomniany widok.

5) Hue – w okolicach tego miasta znajduje się naprawdę wiele przeróżnych grobowców – warto je zwiedzić.

6) Hoi An – miasto lampionów

Nie tylko ulice tego miasta obwieszone są starymi lampionami. Co bowiem bardzo ciekawe, lampionami oświetlone są również stare łodzie pływające po kanałach miasta.

7) Sapa

Oczywiście Wietnam to także piękne, jedyne w swoim rodzaju, kaskadowo skonstruowane pola ryżowe. Co jest tu istotne to fakt, że w tej okolicy występują w zasadzie tylko i wyłącznie pola ryżowe oraz małe, malownicze wsie, które warto zobaczyć.

Kultura i potrawy Wietnamu

Na koniec warto jeszcze dodać, że dla przeciętnego Europejczyka Wietnam to w zasadzie zupełnie inny świat. Tutaj bowiem nie ma za bardzo chrześcijaństwa, lecz jest buddyzm, hinduizm i kilka innych systemów filozoficznych dalekiego wschodu, jak chociażby konfucjanizm. Spotkamy się zatem z zupełnie innymi świątyniami oraz innymi obrządkami. Co więcej – także stroje mieszkańców zupełnie inaczej się prezentują. Tutaj bowiem będą dominować luźne stroje podobne do chińskich oraz bardzo charakterystyczne wietnamskie kapelusze non la – warto zresztą je kupić na pamiątkę.

Do tego dojdą egzotyczne owoce, które czasem nawet nie docierają za bardzo do Europy. Przykładowo będzie to durian, chlebowiec, mangostan, pitahaja – te owoce zdecydowanie powinny nas zaciekawić. Do tego dojdzie jeszcze charakterystyczna wódka ryżowa i  wiele potraw na ryżu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here