Alladynki – czy warto dać im szansę?

0
1730

Spodnie alladynki to chyba najbardziej uniwersalny rodzaj spodni, który można z powodzeniem nosić przez cały rok. W tym artykule skupimy się na aranżacjach pasujących do alladynek i na tym, jak je nosić.

Alladynki – wygoda przede wszystkim

Czym przekonują do siebie spodnie alladynki? Przede wszystkim luzem, dzięki któremu ich noszenie jest wygodniejsze od tradycyjnych spodni, jak i spódnic. Dosłownie luzem – bowiem alladynki to bardzo obszerne spodnie, których znakiem rozpoznawczym są bardzo szerokie nogawki, niski krok i umieszczony na wysokości kostek ściągacz. Przeżywały swoją chwałę w latach 80. (w Polsce znane wówczas szerzej pod nazwą pumpy), a dzisiaj znów wracają do łask.

Sprawdzone pomysły na aranżację

Choć luźne alladynki mogą kojarzyć się z ubiorem nieformalnym lub dość ekscentrycznym (w końcu budzą skojarzenia głównie z krajami Orientu i Indiami), to świetnie komponują się z elementami zachodniego stylu casualowego. Jak je łączyć?

Najwięcej zależy oczywiście od tego, na jaką okazję chcesz założyć alladynki. Jeśli ma to być luźne wyjście, to najlepiej sprawdzą się alladynki w połączeniu z butami na płaskiej podeszwie (tenisówki czy trampki, ewentualnie balerinki) i przykrótką bluzeczką czy topem (jeśli chcesz, możesz wyeksponować zgrabny brzuch, właśnie w takiej wersji będzie to wyglądało bardzo naturalnie).

Na bardziej wyjściowe okazje możesz do alladynek założyć szpilki (co wydłuży optycznie sylwetkę) i marynarkę w połączeniu z białą bluzką – taki zestaw dobrze sprawdzi się nawet w pracy, z pewnością nie będzie budził skojarzeń ze sportowym stylem. Sezon jesienno-zimowy możesz przechodzić w aladynkach, botkach i ciepłym sweterku. Na luźniejszy wypad, jeśli chcesz wyglądać modnie, załóż do alladynek t-shirt i kurtkę (może być dżinsowa lub skórzana). Na wypad na łono natury znów najlepiej sprawdzą się te spodnie (dają dużo swobody) z espadrylami i kolorowym topem.

Czy się skusisz?

Dziś coraz mniej dziwi widok eleganckich aranżacji w połączeniu z marynarką, wykorzystywany jako aranżacja pań na biurowych stanowiskach. Alladynki stają się coraz częściej spotykanym elementem damskiej garderoby. Nic w tym dziwnego, bowiem są naprawdę bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, pozwalającym na stworzenie spójnej kompozycji niemal z każdym rodzajem ubrań. Są wygodne, dają luz i swobodę i nie krępują ruchów. Sprawdź, jak wiele jest rodzajów i wariantów alladynek, a przekonasz się, że bez trudu dopasujesz je do ubrań w twojej szafie. Warto, byś spróbowała alladynek, bo zapewnie podobnie jak my wkrótce je pokochasz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here