paznokcie

Paznokcie są jednym z ważnych elementów wyglądu. Mówi się że po dłoniach można poznać człowieka. Z pewnością wiesz, że należy o nie dbać oraz regularnie czyścić. Jeśli jesteś kobietą, z pewnością marzysz, żeby były one długie i piękne. Co jednak, jeżeli cały czas się łamią, rozwarstwiają, a zapuszczanie ich to zadanie praktycznie niemożliwe do zrealizowania? Nic się nie bój! Przychodzimy do Ciebie z pomocą. Poniżej znajdziesz kilka trików, które powiedzą Ci jak zadbać o paznokcie, aby były piękne. Na efekt będziesz musiała jednak sporo poczekać. Jednak z pewnością będzie warto. Przekonaj się sama! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-dbac-o-slabe-paznokcie/

Ważny jest umiar

Łamliwe paznokcie bardzo często jest to kwestia genów, wtedy absolutnie nic nie da się zdziałać. Należy pamiętać, że nadmierna pielęgnacja czy to cery, czy paznokci, a nawet podłogi w Twoim domu może doprowadzić do zupełnie odwrotnych efektów do tych pożądanych. Zanim jednak udasz się do drogerii po kupienie miliona odżywek oraz kremów wprowadź w swoje życie kilka zmian, które ułatwią Ci zadanie. Przede wszystkim zacznij zmywać naczynia w rękawiczkach. Środki czystości zarówno te kupione w sklepie jak i te domowej roboty nie są dobre dla naszych paznokci. Rękawiczki zatem ochronią nas przed ich niszczeniem.

Pilniczek do paznokci

Pilniczek posiada bardzo duże znaczenie dla naszych paznokci. Trzeba wybrać więc taki, który będzie dla nich najlepszy. Dobrze jest postawić na ten szklany, który zakupimy w drogeriach typu Natura czy Rossmann, ale także w większych marketach czy kioskach. Kosztuje on zaledwie 2 zł, a jest w stanie zdziałać naprawdę duże cuda. Dlaczego jest najlepszy? Przede wszystkim ma bardzo małe gęsto rozmieszczone cząsteczki ścierające. Sprawdzi się to nawet przy mocniejszych paznokciach oraz przy tych słabych. Po piłowaniu wystarczy, że umyjemy go wodą i mydłem i pozostawiamy do wyschnięcia. Wtedy jest gotowy do następnego użycia.

Odpowiednie produkty 

Kolejną kwestią są oczywiście produkty pielęgnacyjne. Przede wszystkim nie obędzie się bez odżywki do paznokci oraz kremu do rąk. Dobre będą również produkty takie jak oliwka czy maseczka do rąk. Wszystkie produkty możemy zakupić bez problemu w drogerii oraz nie kosztują one majątku.

Zobacz też: http://www.kosmetyka.edu.pl/triki-ktore-odmieniaja-calkowicie-twoje-wlosy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here