drenaż
fot. pixabay.com

Drenaż limfatyczny to efektywny zabieg, dzięki któremu skóra staje się bardziej jędrna, a cellulit wyraźnie się zmniejsza. Nieinwazyjny, a co najważniejsze przyjemny zabieg może pomóc nam osiągnąć piękny wygląd jeszcze przed latem. Na czym polega drenaż limfatyczny i kiedy warto się na niego zdecydować?

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/sa-efekty-drenazu-limfatycznego/

Jak przebiega zabieg

Tak jak juz wspominaliśmy drenaż limfatyczny jest zabiegiem nieinwazyjnym i całkowicie bezbolesnym. Polega na odpowiednim masowaniu ciała i uciskaniu w konkretnych miejscach przy użyciu specjalnych technik. Żaden ruch nie jest tu przypadkowy, wszystko wykonywane są w ściśle określonym kierunku. W drenażu limfatycznym nie ma miejsca na spontaniczność.  Dlaczego to takie ważne? Wszystkie uchy i uciski ukierunkowane są zgodnie z przepływem limfy. Dzięki temu przepychają jej nagromadzenie nadmiary, a tym samym likwidują obrzęki i poprawiaja krążenie. Ruchy są płynne, powolne, miarowe. Obejmują całe ciało, w tym również twarz. 

Drenaż limfatyczny może być przeprowadzany manualnie przez specjalistę lub przy użyciu specjalnego urządzenia, którego działanie opiera się na delikatnych uciskach. Aby zoptymalizować efekty zabiegu pacjent nakłada na siebie specjalny kombinezon, napełniony powietrzem. 

Efekty drenażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny pomaga efektywnie zadbać o naszą urodę. Reguluje krążenie krwi, a tym samym wspiera regenerację komórek w naszym ciele. Wykonany na ciele pomaga pozbyć się niechcianego cellulitu, który trudno zwalczyć przy pomocy preparatów kosmetycznych, choćby tych najdroższych. Przy okazji wspiera pozbywanie się toksyn z ciała, usuwanie obrzęków, a tym samym wpływa na nasze samopoczucie i komfort. Zastosowany na stopy pozwala skutecznie zwalczyć tzw. Efekt zimnych stóp poprzez przywrócenie właściwego krążenia w tym obszarze. Z kolei drenaż limfatyczny twarzy sprawia, że skóra staje się odżywiona, promienna. Trwale usuwa efekty zmęczenia i przepracowania. Poprawia jędrność cery, która staje się widocznie napięta. 

Przeczytaj też: http://www.zdrowakroplakrwi.pl/jak-postepowac-w-przypadku-krwiomoczu/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here