superfoods w kosmetykach
fot. pexels.com

Superfoods to produkty, które mają wiele wyjątkowych korzyści. Można je jeść w kuchni, ale też znaleźć je w kosmetykach. Poznaj zalety kosmetyków, w których znajdują się składniki z superfoods.

Zobacz też: https://www.citeam.pl/5-najlepszych-superfoods-jakie-produkty-powinny-krolowac-w-naszej-diecie/

Zalety superfoods 

Superfoods to produkty spożywcze, które mają bardzo dużo składników aktywnych, które są mocno nasycone, a dzięki temu mają bardzo pozytywny wpływ na skórę. Oczywiście superfoods można spożywać, jako jedzenie, ale właśnie z tego powodu, że ich jakość jest naprawdę dobra. W zależności od rodzaju superfoods może on mieć działanie antystarzeniowe, nawilżające, odżywiające. Dodając do kosmetyku wyciąg z konkretnego superfoods można uzyskać kosmetyk o takich właśnie właściwościach. Dobre jest też to, że wcale nie trzeba kupować kosmetyku z dodatkiem superfoods, ale śmiało można kupić kilka produktów superfoods i samodzielnie można nałożyć taki superfoods na twarz, jako maseczka.

Jedne z najlepszych superfoods

  1. Jagody goji to bardzo dobry superfoods polecany dla osób, które mają skórę problematyczną, ponieważ ma on mocne działanie łagodzące. Dodatkowo znacznie przyspiesza procesy odnowy naskórka, a przy tym wygładza skórę. Regularne stosowanie kremu do twarzy z jagodami goji sprawia, że skóra jest bardzo miękka i gładka. 
  2. Jagody acai to również popularny superfoods, który ma nieco inne właściwości jak jagody goji. Jagody acai mają główne zadanie, które polega na nawilżaniu skóry, wygładzaniu zmarszczek i odmładzaniu. Często jagody acai są dodawane do kremów anti-aging dedykowane do skóry dojrzałej. Niech jednak Cię to nie zmyli, ponieważ ten superfoods bardzo dobrze sprawdza się w każdym typie skóry.
  3. Ekstrakt z owocu noni nie jest aż tak popularnym superfoods, jak wspomniane powyżej, natomiast warto zwrócić na niego uwagę. Ekstrakt ten ma bardzo dużo witamin i minerałów, więc jako dodatek do kosmetyków wpływa na to, że produkt jest bardzo odżywczy. Dodatkowo, kosmetyki z tym superfoods bardzo dobrze sprawdzają się w kosmetykach do cery bardzo odwodnionej.

Przeczytaj też: http://www.pracowniapiekna.pl/ubrania-oversize-dla-kogo-sa-dobre-a-dla-kogo-nie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here