Wakacje last minute - na co zwrócić uwagę?

Zakup wycieczki last minute jest szybki i spontaniczny. Często za niższą cenę możesz wybrać się w nieznane, egzotyczne miejsce i przeżyć wakacje swojego życia. Zanim jednak kupisz wycieczkę i podpiszesz umowę, zobacz na co warto zwrócić uwagę.

Dokładnie sprawdź co wchodzi w skład ceny

Zainteresowała Cię oferta biura podróży? Cena jest bardzo atrakcyjna? To oznacza, że musisz sprawdzić za co płacisz. Dokładnie przeczytaj umowę oraz warunki uczestnictwa w wycieczce. Jeśli interesuje Cię all inclusive, zobacz czy nie ma czasem przedrostka „soft”. Oznacza to, że w skład wyżywienia i napojów nie będą wchodzić alkohole. W przypadku pełnego all inclusive będziesz mieć do nich dostęp, ale wyłącznie tych lokalnych. Sprawdź też, jak wygląda wyżywienie w danym hotelu. Obejrzyj zdjęcia i poczytaj opinie. Może okazać się, że ograniczone godziny są dla Ciebie nieodpowiednie, a jedzenia jest mało. Przez to wydasz więcej pieniędzy poza hotelem na przekąski, niż planowałeś. Drugim ryzykiem są oczywiście opłaty dodatkowe, czyli to co pisane jest w umowach małym drukiem. Sprawdź dokładnie, czy w cenie jest przelot i hotel, a także opłaty lotniskowe. Przede wszystkim zobacz, jaki bagaż możesz ze sobą wziąć, a także jaka jest wysokość podatku klimatycznego. Ten może będzie wymagany do zapłaty w gotówce, tuż po przylocie do konkretnego miejsca. Jeśli będziesz korzystać z atrakcji, zobacz czy bilety wstępu są w cenie.

Hotel nie tylko na zdjęciach

Widzisz na zdjęciach, że hotel jest zadbany, a wszyscy turyści są uśmiechnięci? Dowiedz się więcej na jego temat. Sprawdź koniecznie zdjęcia na innych stronach internetowych i zobacz w jakiej znajduje się lokalizacji. Wystarczy, że wykorzystasz do tego mapę dostępną w Internecie. Liczba gwiazdek to nie wszystko, warto też zobaczyć ile budynków ma hotel, jakie bary są dostępne, a także jak wygląda okolica. Nagle może okazać się, że tuż obok hotelu są tory kolejowe lub przechodzi on renowację. Zawsze sprawdzaj odległość od plaży, jeśli będziesz często się na nią wybierać. Zobacz, czy trasa jest bezpieczna i czy nie ma w niej np. stromych schodów w dół.

Chcesz spontanicznie wyjechać na wakacje, ale martwisz się o dodatkowe koszty? Weź pod uwagę pożyczki przez Internet. To komfortowy sposób na zyskanie dodatkowej gotówki, którą możesz wykorzystać na dowolny cel. Pożyczki przez Internet to także bezpieczne rozwiązanie, tylko musisz pamiętać o terminowej spłacie.

Kierunek wakacji ma znaczenie

Niska cena może być spowodowana wieloma czynnikami, dlatego warto pomyśleć o każdym z nich. Sprawdź, jak wygląda sytuacja polityczna danego kraju. Może okazać się, że to nie jest odpowiedni moment na wycieczkę do tego miejsca. Zobacz też, jaka jest pogoda w danym kraju. Źle się czujesz, kiedy są upały i susza? Dopasuj pogodę do swoich potrzeb. Sprawdź też ostrzeżenia na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Wybór kraju i miejscowości jest także istotny ze względu na atrakcje i okolicę. Zawsze sprawdzaj, do jakiego konkretnie miejsca jedziesz i czy jest to spokojna okolica czy obok hotelu rozpoczyna się promenada z barami i klubami nocnymi. W ten sposób samemu zdecydujesz, co jest dla Ciebie odpowiednie. Zaplanuj także atrakcje i sprawdź, jaka jest ich lokalizacja. Czy dojedziesz tam transportem publicznym? A może chcesz wynająć samochód? Zobacz, czy jest taka możliwość w wybranej miejscowości. Jeśli martwisz się o koszty wyjazdu na wakacje, pożyczki przez Internet mogą rozwiązać ten problem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here