Doładowania w Orange – różne możliwości

Jeśli jesteś właścicielem telefonu na kartę w sieci Orange, możesz samodzielnie decydować o tym, ile środków przeznaczasz na korzystanie z połączeń i SMS-ów. Możesz kontrolować stan swojego konta, a kiedy bliski będzie wyczerpania – bez paniki! Doładowanie Orange to bardzo prosta sprawa. A w zasadzie: szereg prostych spraw, ponieważ masz naprawdę dużo opcji na doładowanie telefonu Orange.

Jedną z najstarszych form doładowania Orange jest karta zdrapka. Wszyscy znamy takie karty – znajdują się na nich kody, które wystarczy przesłać na zdefiniowany numer, by od razu zasilić telefon. To bardzo wygodny sposób, ponieważ kartę taką można dostać zarówno w kioskach, jak i sklepach spożywczych czy marketach. Dzięki temu doładowanie Orange można dodać do listy zakupów i zapłacić za nie przy kasie – gotówką lub kartą, jak tylko nam wygodniej.

Niektóre sklepy i kioski nie prowadzą sprzedaży kart zdrapek, ale u nich doładowanie telefonu Orange też jest możliwe – przez paragon. Aby je otrzymać, należy zgłosić kasjerowi, że chcemy nabyć doładowanie Orange i podać jego kwotę. Wtedy dzięki terminalowi wygenerowany zostanie kod, który otrzymamy na paragonie. Należy wykorzystać go wpisując w telefonie *125*[otrzymany kod]#.

Innym tradycyjnym sposobem na doładowanie Orange jest przelew internetowy. To rozwiązanie wygodne, bo dostępne przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Trzeba jednak posiadać konto w banku. Orange obsługuje w zasadzie wszystkie banki działające na terenie Polskim, między innymi mBank, ING, Pekao, Aliok, PKO, Intelligo czy Millennium. Możesz to zrobić albo za pośrednictwem strony internetoweg orange.pl, albo z poziomu samego banku. W pierwszej sytuacji logujesz się na stronie Orange, w drugiej – na stronie banku, wybierając następnie opcję doładowania telefonu z menu.

Jeśli wolisz, doładowanie Orange możesz opłacić także za pośrednictwem karty płatniczej – kredytowej lub debetowej. Po prostu na stronie Orange, w trakcie doładowania, zamiast banku wybierz kartę. Będziesz musiał podać jej datę ważności oraz ostatnie cyfry z numeru na odwrocie.

Alternatywnym sposobem jest uzupełnienie konta za pośrednictwem innego telefonu z rachunkiem. Dzięki temu rozwiązaniu możesz dodać opłatę za doładowanie Orange telefonu na kartę do faktury telefonu z abonamentem. Możesz to zrobić, logując się w systemie Mój Orange (używając numeru telefonu na abonament) i wchodząc w zakładkę „Doładowanie telefonu na kartę”. Orange przygotowało promocję dla klientów korzystających z tej możliwości – na karcie ląduje dodatkowe 20% kwoty doładowania.

Możliwe jest także doładowanie Orange z poziomu bankomatu. Usługa ta jest darmowa i można z niej skorzystać w dowolnym momencie – przez całą dobę i w każdy dzień tygodnia. W zależności od bankomatu należy wybrać opcję o nazwie „Usług GSM” albo „Inne usługi”, po czym podać numer telefonu, jaki chcemy doładować, oraz wybrać kwotę doładowania.

To najpopularniejsze, choć jeszcze nie wszystkie sposoby na doładowanie telefonu Orange. Można to zrobić także przez telefon stacjonarny albo np. za punkty PAYBACK.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here