W co się bawić z maluchem w domu

Kończą ci się pomysły na zabawy z dziećmi? Nie wiesz, jak twórczo i kreatywnie zająć im czas w domu? Nic straconego – sprawdź proste zabawy, które sprawią maluchowi masę frajdy, a do tego będą wspierały jego rozwój. Przecież uczyć się przez zabawę można nawet w domu!

Zabawy dla dzieci w domu

Czas spędzany z dzieckiem w domu może być znakomitą okazją nie tylko do utrwalenia tej wyjątkowej więzi pomiędzy rodzicem a dzieckiem, ale również do wszechstronnego rozwoju malucha. Szczególnego znaczenia nabiera to w ostatnich tygodniach, kiedy dzieci o wiele częściej przebywają w czterech ścianach, a zapewnienie im odpowiedniej dawki rozrywki staje się coraz trudniejszym zadaniem.

Aby jednak mu sprostać, potrzeba jedynie odrobiny chęci i inwencji. Okiełznaj niespożytą energię swoich dzieci i wykorzystaj ją w kreatywny sposób, aby tym samym rozwijać ich wyobraźnię i liczne umiejętności. W tym celu możesz skorzystać z kilku naszych propozycji. Poznaj wyjątkowe i twórcze zabawy dla dzieci:

  1. Domowy pokaz mody – dzieci uwielbiają się przebierać, co można wykorzystać nie tylko do zabawy. Zorganizuj pokaz mody, niech twoje pociechy przymierzają różnorodne ubranka, tworzą własne kreacje, pozują, możecie nawet robić zdjęcia czy nagrywać filmy. W ten sposób nie tylko wspierana będzie ich kreatywność i wyobraźnia, ale i przy okazji sprawdzisz, z czego wyrosły twoje szkraby i jakie ubranka warto uzupełnić.
  2. Dokończ obrazek – niemal wszystkie szkraby uwielbiają rysowanie i malowanie. Aby pracować nad wyobraźnią i kreatywnością, warto to zadanie nieco utrudnić. Narysuj na kartce kilka kresek, kształtów itp., a następnie przekaż kredki czy farby maluchowi, aby w dowolny sposób dokończył dzieło. Ciekawe, na jaki pomysł wpadnie!
  3. Mały architekt – świetnym pomysłem na domową zabawę manualną jest „mały architekt”. Wydrukuj kilka obrazów znanych budowli, np. Pałacu Kultury i Nauki, a następnie rozłóż na stole surowy makaron i pianki do jedzenia lub plastelinę. Wspólnie spróbujcie odtworzyć wybrane obiekty za pomocą tych przyrządów, co wcale nie będzie takie łatwe.
  4. Przenoszenie przedmiotów za pomocą pałeczek – istotę tej zabawy dla dzieci zawarto już w nazwie. Wystarczy rozłożyć na stole kilkanaście drobnych przedmiotów, takich jak pomponiki, monety, papierowe foremki do babeczek itp. Zadaniem malucha jest przeniesienie jak największej liczby artykułów do miseczki za pomocą pałeczek – można używać jednej lub obu rąk.
  5. Farby z pianki do golenia – to zabawa, która także opiera się na rysowaniu i malowaniu, jednak w nieco niekonwencjonalny sposób. Do przygotowania farb potrzebujesz pianki do golenia, kleju w płynie oraz farby lub barwnika spożywczego. W miseczce umieść wszystkie składniki, dokładnie je wymieszaj i… gotowe! Technikę i sposób malowania dobierzcie zależnie od upodobań – pędzelki, woreczki, a może ręce? Żaden problem, przecież liczy się dobra i kreatywna zabawa!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here