Problemy ze wzrokiem

Oczy to jedne najdelikatniejszych części naszego ciała. Dzięki nim mamy możliwość podziwiania tego, co nas otacza. Jednak tak jak inne organy, potrafią nam dostarczyć zmartwień. Niektórzy rodzą się z wadami wzroku, inni borykają się z chorobami oczu powstałymi w trakcie życia. Na szczęście część medycyny, która jest odpowiedzialna za oczy, jest stosunkowo dobrze rozwinięta. Jeśli zauważymy jakiekolwiek problemy ze wzrokiem, powinniśmy udać się do specjalisty.

Czy wybór miejsca badania i leczenia ma znaczenie?

Każdy lekarz, który posiada uprawnienia i praktykę, z założenia powinien umieć wyleczyć nas z różnych dolegliwości oraz chorób. Niestety rzeczywistość bywa inna. Lekarze to ludzie, którzy są mniej lub bardziej zaangażowani w swoją pracę. Jeśli zależy nam na celnej diagnozie i największym prawdopodobieństwie wyleczenia, trzeba korzystać z usług najlepszych fachowców.

Najlepszych, czyli takich, którzy ciągle się dokształcają i są na bieżąco z nowinkami w zakresie sposobów leczenia i produktów medycznych. W naszym kraju jest naprawdę sporo ośrodków, które leczą oczy na najwyższym poziomie.

Który ośrodek okulistyczny gwarantuje najwyższą jakość?

Z całą pewnością, godne polecenia jest Centrum Okulistyczne OPTOMED. Centrum Mikrochirurgii Oka OPTOMED tworzą uznani specjaliści okulistyki z doktorem Piotrem Jaworskim na czele. Zakład oferuje diagnostykę oraz leczenie chorób i wad wzroku. Co istotne, wykonuje się tutaj zaawansowane operacje i zabiegi oczu. Do ich wykonania stosuje się najnowszej generacji urządzenia i sprzęt okulistyczny.

Jedną ze specjalności kliniki OPTOMED jest dobór soczewek kontaktowych. Są one indywidualnie projektowane do korekcji stożka rogówki i wyrównywania wysokich astygmatyzmów.

Jakiego rodzaju choroby i dolegliwości leczy Centrum Mikrochirurgii Oka OPTOMED?

Klinika konsultuje i leczy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przyjmuje osoby z rozpoznanymi już chorobami, jak i pacjentów wymagających diagnostyki. W ośrodku wykonać można zróżnicowane badania diagnostyczne, takie jak: tomografia oczu (OCT), angiografia, perymetria (pole widzenia), tonometria (pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego), USG, UBM, zdjęcie dna oka, pachymetria (pomiar grubości rogówki), topografia (mapa rogówki), pomiar rogówki WAVEFRONT.

Diagnostyka służy leczeniu takich chorób i wad wzroku jak na przykład: nadwzroczność, krótkowzroczność, astygmatyzm, jaskra, zez, zaćma, AMD (zwyrodnienie plamki związane z wiekiem). OPTOMED oferuje operacje jaskry, dróg łzowych, oczodołu, opadniętej powieki, zaćmy, zeza, ortokorekcję, witrektomię, wszczepy wtórne i fiksację, wszczepy soczewek fakijnych. W opcji są także operacje plastyczne oraz Cross-linking.

Pełna oferta oraz cennik wizyt i zabiegów, opublikowana jest na stronie internetowej Centrum Mikrochirurgii Oka OPTOMED, która znajduje się pod adresem: okulista.pl. Godne uwagi są również zamieszczone na stronie artykuły. Zawierają one szereg ciekawych informacji wyjaśniających przyczyny, przebieg i sposoby leczenia poszczególnych chorób i wad wzroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here