Jak przeciwdziałać wypadaniu włosów

Nadmierne wypadanie włosów to problem nie tylko natury estetycznej, ale i zdrowotnej. Przyczyn tej „dolegliwości” może być wiele – od ubogiej diety, przez uwarunkowania genetyczne, aż do zmian hormonalnych czy chorób. Najczęściej jednak z problemem wypadania włosów można poradzić sobie, zmieniając dietę, wdrażając poprawną pielęgnację i stosując kosmetyki przeciw wypadaniu włosów. Czym one się charakteryzują i czy faktycznie mogą pomóc?

Wypadanie włosów u kobiet

Wypadanie włosów jest naturalnym procesem. Zdrowa osoba dziennie traci od 50 do 150 sztuk włosów. Do wzmożonego wypadania może dojść po 25 roku życia, kiedy to włosy stają się słabsze i bardziej skąpe a wynika to z naturalnych procesów starzenia się organizmu. Może się jednak zdarzyć, że wypadanie włosów jest nadmierne. Przyczyn tego zjawiska jest bardzo dużo i nie sposób wymienić ich wszystkich. U kobiet zazwyczaj nadmierne wypadanie włosów związane jest z nieodpowiednią pielęgnacją, ubogą dietą, nadmiernym stresem. Czynniki te da się dość szybko i łatwo wyeliminować sięgając po szampony, odżywki i maski na wypadanie włosów. Pierwsze efekty można zauważyć już po 14 dniowej kuracji.

Jakie kosmetyki na wypadanie włosów stosować?

W walce z wypadającymi włosami pomocne będą odpowiednio dobrane, lecznicze szampony, odżywki maski. Dobrze jest też sięgać po preparaty o silnie skoncentrowanych składnikach np. sera, ampułki, lotiony, olejki wzmacniające włosy i skórę głowy. Tajemnica skuteczności takich kosmetyków tkwi w składzie. Zawierają one szereg składników, które nie tylko hamują wypadanie włosów, ale i stymulują ich wzrost. To, dlatego w kosmetykach z takich serii jak np. Sebamed Hair Care zawarta jest m.in. kofeina, nukleotyd adenozyny, inozytol czy pochodne zasad purynowych i pirymidynowych. W szamponach i odżywkach przeciw łysieniu odnaleźć można również kapsaicynę.

Jakie kosmetyki na wypadanie włosów

W dobrych kosmetykach na porost włosów próżno natomiast szukać składników uczulających i szkodliwych dla skóry głowy. Składy wolne są od sztucznych barwników, substancji, zapachowych, parabenów, SLS czy innych, nienaturalnych dodatków. Na porost włosów najlepiej bowiem działają preparaty pochodzenia roślinnego, których właściwości to regeneracja, odżywianie i dotlenianie skóry głowy, co wpływa pozytywnie na aktywizację cebulek do intensywnej pracy. Dodatkowym atutem szamponów na wypadanie włosów będzie ich odpowiednie pH. W kosmetykach marki Sebamed zastosowane jest pH 5,5 dzięki, czemu szampon nie narusza bariery ochronnej skóry głowy i wzmacnia naturalną równowagę płaszcza ochronnego.

Oprócz regularnego stosowania kosmetyków na porost włosów zgodnie z zaleceniami producenta preparatu oraz trychologa warto też:

  • unikać szarpania włosów,
  • nie spłukiwać szamponów i odżywek gorącą wodą,
  • starać się nie ściskać włosów gumką i nie wiązać w ciasne warkocze lub końskie ogony,
  • zwracać uwagę na to, co się je,
  • regularnie podcinać włosy,
  • zabezpieczać włosy przed promieniowaniem UV,
  • zamienić poduszkę na śliską i miękką – satynową,
  • ograniczyć kosmetyki do stylizacji włosów,
  • stosować delikatne szampony, pozbawione parabenów, silikonów i SLS,
  • ograniczyć spożycie kofeiny oraz palenie papierosów.

Wypadanie włosów u kobiet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here