chłopczyk
fot. pexels.com

Czapka z daszkiem to nie tylko element garderoby, to również sposób na uchronienie się przed szkodliwym działaniem Słońca. A co jeśli tak trudno przekonać dziecko do noszenia czapki? Zobacz, jak wytłumaczyć dziecku, aby nosiło czapkę z daszkiem i poznaj sposoby, które ułatwią Ci przekonać do tego małego mężczyznę!

Zobacz też: http://jegoego.pl/czapka-z-daszkiem-dla-chlopca/

Wytłumacz chłopcu dlaczego trzeba nosić czapkę

Chłopiec, który otrzyma komunikat ,,Załóż czapkę, bo trzeba’’ niestety może być oporny w wykonaniu tego polecenia. Wynika to stąd, że tak naprawdę nie wie on dlaczego ma to zrobić, co jest tym ,,trzeba’’. Dla dorosłych pewne kwestie wydają się oczywiste i takie, że nie trzeba ich tłumaczyć. Dziecko jednak nie ma tej wiedzy i należy krok po kroku wytłumaczyć mu. Warto podejść do tego metodą małych kroków i tłumaczenia ,,od końca’’. W przypadku noszenia czapki, która ma chronić przed negatywnym działaniem promieni słonecznych, warto zacząć od tego, co robi Słońce, jak na nas wpływa, jak działają promienie i co możemy zrobić, aby uchronić się przed tym, np. właśnie noszeniem czapki.

Wybierzcie stylową czapkę z daszkiem

Dziecko będzie chętniej nosić czapkę, jeśli będzie się mu ona podobała. Z jednej strony jest to oczywiste prawda? Z drugiej jednak niewielu rodziców przykłada do tego uwagę, aby rzeczywiście tak było. Samodzielnie kupują czapki z daszkiem swoim dzieciom, nakazując je nosić. Tymczasem warto porozmawiać z chłopcem jakie czapki mu się podobają, w jakim kolorze by ją chciał, może z jakimś superbohaterem. Korzystając z tych informacji możesz wybrać czapkę z daszkiem, w której chłopczyk wręcz się zakocha. Możesz również zabrać dziecko na zakupy, aby czapkę wybrał samodzielnie. To z pewnością sprawi, że będzie nosił ją chętniej.

Alternatywa dla czapki z daszkiem

Czapka z daszkiem, jako ochrona przed negatywnych działaniem promieni słonecznych jest bardzo skuteczna, a dodatkowo praktyczna, ponieważ chroni również oczy bez konieczności zakładania okularów. Czasem jednak dziecko buntując się nie chce nosić czapki, nawet po wytłumaczeniu dlaczego jest to tak istotne i jaki ma wpływ na zdrowie oraz po samodzielnym wyborze czapki. Wówczas warto pomyśleć o różnego rodzaju chustach lub kapeluszach. Te też spełnią swoją rolę. Przy nich warto jednak zadbać o okulary, spełniających rolę daszka.

Przeczytaj też: http://www.leczsiezdrowo.pl/pomysly-na-domowe-gry-i-zabawy-z-dziecmi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here