przeszczep włosów
fot. pexels.com

Jeśli masz problem z utratą włosów i przymierzasz się do przeszczepu włosów, to zapoznaj się z dwoma najbardziej popularnymi metodami przeszczepu – metoda ,,strip’’ i metoda FUE.

Zobacz też: http://www.psfs.pl/przeszczep-wlosow-katowice/

Czy przeszczep włosów jest dla każdego?

Z zabiegami przeszczepu włosów jest tak, że niestety nie są dla każdego. Wiele pacjentów mogłoby się nawet zakwalifikować do jednej z dwóch omawianych tutaj metod pod względem problemu, z jakim się borykają i mieć budżet, aby taki zabieg sfinansować. To nie tylko jednak kwestia takich rzeczy. Otóż o tym, czy pacjent może skorzystać z danego zabiegu decyduje lekarz, który wydaje taką decyzję na podstawie wielu różnych badań. Dodatkowo, zanim lekarz zaleci i wyrazi zgodę na przeprowadzanie danego zabiegu, to zaleci wypróbować różne inne metody i sposoby na poprawę kondycji włosów lub ich wzrostu. Od kosmetyków poprzez leki. Należy zatem mieć na uwadze, że jest do długi proces.

Przeszczepianie włosów ,,stripem’’

Metoda ,,strip’’ tak najprościej tłumacząc polega na tym, że z danego fragmentu z tyłu głowy pobiera się fragment skóry, gdzie rosną włosy (czyli są ich cebulki), a następnie przeszczepia się go w miejsce, gdzie tych naturalnych cebulek nie ma lub znacznie ich brakuje, co z perspektywy wizualnej dostrzegamy jako łysinę. Metoda ,,stripu’’ jest o tyle dobra, że gwarantuje iż w miejscu, w który przeszczepiło się włosy, odrosną nowe. Ten zabieg jest skuteczny i sięga po niego wiele osób, zwłaszcza kobiet. U mężczyzn zabieg może pozostawić blizny.

Przeszczep metodą FUE

Metoda FUE polega na przeszczepie na zasadzie tzw. ekstrakcji. Otóż ze skóry głowy pobiera się pojedyncze mieszki włosowe, a później wszczepia się je w tzw. miejsce w biorcze. Ta metoda gwarantuje się tym, że nie pozostawia blizn na skórze i to dlatego chętniej właśnie po tę metodę sięgają mężczyźni, ponieważ ,,strip’’ niestety może pozostawać blizny, a te u mężczyzn są widoczne. Dodatkowo metoda FUE jest też mniej inwazyjna, ponieważ nie trzeba wycinać chirurgicznie fragmentu z włosami. To też jest często argumentem, dla którego pacjenci są skłonni, aby wykonać właśnie ten zabieg.

Przeczytaj też: http://www.leczsiezdrowo.pl/czy-kosmetyki-wyszczuplajace-sylwetke-naprawde-dzialaja/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here