manicure żelowy
fot.Pixabay

Zadbane dłonie są wizytówką kobiety. Poza tym, że są gładkie i nawilżone chcemy mieć również zadbane paznokcie. Niestety, klasyczne lakiery zwykle są nietrwałe. W dodatku mija sporo czasu zanim wyschną przez co nie raz zniszczymy swój manicure kilka minut po wykonaniu. Na szczęście jest na to sposób!

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/pielegnacja-dloni-paznokcie-zelowe/

 

Jak wykonujemy zabieg?

Najczęściej wykonywany jest w salonie przez przeszkoloną kosmetyczkę. Są również kobiety które decydują się na wykonanie zabiegu w domu jednak nie jest to zalecane w momencie gdy nie mamy pojęcia jak się do tego zabrać.Może to skutkować uczuleniem czy uszkodzeniem płytki. Stylistka paznokci nakłada żel za pomocą szablonu i utwardza kolejne warstwy za pomocą lampy UV. Mamy do wyboru wiele kolorów, możemy też tworzyć przeróżne wzory i zdobienia na tak przygotowanej płytce.

 

Usuwanie żelu z paznokci

Naturalne jest, że wraz ze wzrostem paznokcia po kilku tygodniach pojawi się odrost. W tej sytuacji kosmetyczka może uzupełnić ubytek lub usunąć pozostałości żelu. Ważne, by nie robić tego samodzielnie w domu gdyż zrywając żel możemy poważnie uszkodzić płytkę paznokcia lub może wdać się zakażenie. Lepszym rozwiązaniem jest znalezienie profesjonalistki która wykona zabieg w sposób bezpieczny. Nie mniej jednak manicure żelowy to świetne rozwiązanie dla zabieganych kobiet które nie chcą martwić się odpryskującym lakierem.

 

Przeczytaj też: http://www.leczsiezdrowo.pl/akcesoria-ortopedyczne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here