włókniak

Włókniak jest odmianą nowotworu, ale na szczęście odmianą niezłośliwą. Nawet jeśli dojdzie do jego zdiagnozowania, nikt nie powinien się tym przesadnie martwić, bo akurat tę przypadłość dość łatwo można zwalczyć. Włókniaki przyjmują różne postacie. Mogą być albo miękkie, albo twarde. Te pierwsze występują głównie w okolicach szyi, czasem też na powiekach albo wokół oczu, podczas gdy twarde włókniaki pojawiają się przede wszystkim na nogach. A skoro wiadomo już, czym są włókniaki, teraz wypadałoby się dowiedzieć, jak z nimi walczyć. A jest na to sporo praktycznych sposobów. Niektóre z nich można zastosować samemu w domu.

Czy jednak będzie to dobry pomysł? Absolutnie nie. Tego typu zmiany skórne nigdy nie powinny być leczone na własną rękę, nawet jeśli nie ma żadnego ryzyka, iż mogłyby okazać się czymś poważniejszym niż na to wygląda. Niemalże każda zmiana skórna jest w stanie przeistoczyć się zmianę złośliwą, jeżeli nieprawidłowo i nieostrożnie się ją naruszy. Domowe sposoby polegające na przemywaniu włókniaków octem winnym czy octem jabłkowym najlepiej więc od razu potraktować jak coś, co totalnie nie działa. Bo zwykle rzeczywiście nie są one zbyt efektywne. Ocet może nawet szkodzić, ponieważ jest na tyle agresywnym produktem, iż nierzadko działa na skórę drażniąco, doprowadzając do jej podrażnienia, a przy tym wcale nie eliminując głównej zmiany. Poprzez zastosowanie octu można nawet nabawić się trwałych blizn. Takich domowych metod nawet nie ma co testować. Lekarze mają na ich temat jedno zdanie i nigdy nie polecają ich swoim pacjentom.

Na szczęście istnieją liczne, już typowo medyczne sposoby leczenia włókniaków, które pozwalają trwale się ich pozbyć, a jednocześnie chronią przed ich nawrotem oraz zezłośliwieniem się zmiany. Aby móc raz na zawsze usunąć włókniaka, należy więc zwrócić się z nim do lekarza. Tylko taka osoba może skutecznie go wyeliminować. Nikt nie powinien więc wierzyć w to, że sam da sobie radę chociażby z niewielkim włókniakiem. Lekarz – zwykle chirurg, czasem też dermatolog albo specjalista od medycyny estetycznej – w pierwszej kolejności dokładnie przyjrzy się zmianie i oceni jej stadium oraz postawi diagnozę. Następnie opisze wszystkie możliwe metody usunięcia włókniaka i zaproponuje pacjentowi tę, która według niego zadziała najlepiej. Jak zatem pozbyć się włókniaka? Istnieją na to tak naprawdę trzy skuteczne metody, które w gabinetach dermatologicznych i gabinetach medycyny estetycznej stosuje się wymiennie. Są to: kioterapia, laser frakcyjny CO2 oraz elektrochirurgia.

Aby zyskać pewność, że dana metoda zadziała na konkretny typ włókniaka, warto zaznajomić się z charakterystyką jego odmiany. Wszystkie rodzaje włókniaków zostały szczegółowo opisane na stronie o adresie wrosinski.pl. Przy każdej krótkiej charakterystyce poszczególnej zmiany można też znaleźć informacje o tym, jak najlepiej ją leczyć. Tego typu wskazówki absolutnie przydadzą się wszystkim, którzy wciąż walczą ze swoimi włókniakami i dalej nie wiedzą, jak tę wojnę wygrać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here