Sposób na piękne, zdrowe i mocne włosy

Zdjęcia modelek na Instagramie, fotki znajomych na Facebooku co rusz atakują nas wizerunkami pięknych, zadbanych kobiet z taflą lśniących włosów. Patrzysz na swoje odbicie w lustrze i zastanawiasz się – jak one to robią? Co rusz testujesz nowe odżywki i regularnie podcinasz końcówki u fryzjera, ale Twoim włosom nadal daleko do ideału?
Co zatem zrobić, żeby włosy miały zdrowy połysk, były mocne i zadbane? Przede wszystkim zapomnij o półśrodkach. Zadbane włosy to efekt ciężkiej pracy i codziennej, przemyślanej pielęgnacji. Niestety, żeby utrzymać włosy w nienagannej kondycji nie wystarczy codzienne nakładanie odżywki. Rok zniszczeń nie zostanie zniwelowany przez zastosowanie cudownej maski, a wysuszonych i rozdwojonych włosów nie przykryje nawet najlepsza farba do włosów.
Kompleksowa pielęgnacja – oto sekret zadbanych włosów u kobiet.
Rozmawiając z kobietami z przykrością stwierdzam, że większość z nich nie wie nawet jak prawidłowo myć włosy. Zdecydowana część kobiecego społeczeństwa myje włosy nalewając szampon na głowę i trąc do wytworzenia piany. Jest to jeden z podstawowych błędów w pielęgnacji. Włosy mają niezwykle delikatną strukturę. Szampon powinien być rozcieńczony z wodą, a następnie nałożony na sam skalp. Pamiętajcie, że za przetłuszczanie odpowiedzialna jest skóra głowy, dlatego nie ma sensu nakładania szamponu na całą długość włosów. Myjąc sam skalp i płukając na koniec całą głowę możesz być pewna, że włosy będą czyste.
Drugi podstawowy błąd w pielęgnacji to nakładanie odżywki. Odżywkę do włosów powinno się nakładać z pominięciem skalpu. Nakładając odzywkę na skalp powodujesz, że włosy nawet po umyciu wyglądają nieświeżo i dużo szybciej się przetłuszczają. Na skalp można nakładać wcierki, peelingi do skóry głowy, ale nigdy odżywek do włosów.
W codziennej pielęgnacji niezwykle ważne jest zastosowanie odpowiednich szczotek i grzebieni. Najlepsze szczotki to te, które posiadają naturalne włosie. W tańszej wersji możesz pozwolić sobie na włosie sztuczne, jednak ważne jest, aby szczotka bez szarpnięć i plątania rozczesywała Twoje włosy. Zastosowanie odpowiedniego narzędzia do rozczesywania włosów sprawi, że włosy nie będą się tak bardzo łamać i tak szybko rozdwajać. Na noc warto związywać włosy w warkocz – oczywiście jeśli ich długość na to pozwala. Wiele włosomaniaczek zaleca również, żeby spać na jedwabnej poduszce, która znacznie ogranicza tarcie i chroni przed rozdwajaniem końcówek.
W trosce o piękne włosy warto również przynajmniej raz w tygodniu nałożyć na nie intensywnie pielęgnującą maskę do włosów. Świetnie sprawdzi się także olejowanie włosów. Olej należy dobrać do kondycji swoich włosów. Włosy wysokoporowate polubią się z zupełnie innymi olejami niż włosy niskoporowate. Olejować można na mokro lub na sucho – warto przetestować oba sposoby, żeby potem wybrać dogodniejszy dla siebie.
Zadbane włosy to nie tylko odpowiednia pielęgnacja i mycie, ale też dostarczanie witamin i minerałów od wewnątrz. Dlatego też niezwykle istotna jest nasza dieta. Włosy odżywione „od środka” będą rosły lśniące i zdrowe, a na dodatek gęściejsze niż wcześniej, dzięki wysypowi tzw. „baby hair”.
Wiele kobiet dba o swoje włosy z pietyzmem, jednak zapominają o nich w momencie farbowania włosów. Wiele Pań jest zdania, że każda farba do włosów przyczynia się do powstania niechlubnego „siana” na głowie. Wiele kobiet wychodzi z założenia, że najtańsza farba z marketu i najlepsza farba do włosów, jaką oferuje ich fryzjer czynią na głowie takie same spustoszenia. Otóż jest to bardzo mylne założenie. Farby fryzjerskie stosowane kilkanaście lat temu, a farby dostępne w salonach fryzjerskich obecnie dzieli naprawdę duża przepaść.
Producenci kosmetyków fryzjerskich w ostatnich latach stawiają na jak najbardziej naturalny skład. Wiele receptur oparto na naturalnych, ziołowych składnikach. Dodatkowo w salonie fryzjerskim podczas farbowania można skorzystać z jednoczesnej regeneracji. W ostatnich latach niezwykle popularny jest zabieg farbowania z dodatkiem substancji olaplex, dzięki której w czasie koloryzacji naprawiane są zerwane mostki dwusiarczkowe we włóknie włosa. Taki zabieg nie tylko chroni przed zniszczeniami włosa w trakcie jego koloryzacji, ale też naprawia zniszczenia istniejące przed rozpoczęciem procesu farbowania.
Na koniec warto jeszcze powiedzieć o urządzeniach, jakie kobiety stosują w czasie codziennych czynności związanych z układaniem włosów. Suszarka, prostownica i lokówka są pomocne w układaniu fryzury, jednak przyczyniają się do pogorszenia struktury włosa. Stosując te urządzenia warto zaopatrzyć się w termoochronną odżywkę, spray lub serum, które zapobiegną negatywnemu wpływowi wysokiej temperatury. Urządzenia te należy stosować z umiarem i przy jak najniższym ustawieniu temperatury. Suszarki powinny posiadać też funkcję jonizacji.
Odpowiednie mycie, stosownie masek i odzywek, najlepsza farba do włosów połączona z zabiegiem regeneracji oraz prawidłowo dobrana szczotka i suszarka do włosów sprawią, że Twoje włosy będą lśnić i zachwycać wszystkich wokół Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here