Rodzaje twarzy

Kształtów twarzy mamy co niemiara, można powiedzieć, że co osoba, to inny jest jego charakter. Tak więc jest to kwestia mocno indywidualna. Natomiast wyróżnienie pewnych typów twarzy pomaga nieco w doborze fryzur, makijażu, a nawet stroju czy – co niesamowite – osobowości danej kobiety. Określenie swojego kształtu do najprostszych nie należy, pomóc nam może kosmetyczka albo stylistka, jednak ten krótki tekst powinien nieco naświetlić poszczególne formy. Dodajmy tylko jeszcze, że te pięć typów to tylko jedne z wielu, za to najpopularniejsze. Mało kto ma pojęcie, jak bardzo znajomość owalu twarzy potrafi poprawić estetycznie daną osobę. Warto o tym wiedzieć, ponieważ nieśmiertelnym jest powiedzenie: „jak cię widzą, tak cię piszą”. Analiza i diagnoza rysów twarzy pozwoli na dopiero to prawdziwą metamorfozę, jeżeli chodzi o wygląd.

Twarz owalna

Jeżeli chodzi o rodzaje twarzy, twarz owalna wygrywa. Albo raczej zwycięzcą losu jest osoba o tym charakterze swojego oblicza. O co chodzi? Cóż, nie ma bardziej proporcjonalnego i klasycznego wyglądu. Dlatego owalne oblicze było zainteresowaniem wielu artystów, którzy inspirowali się kształtami twarzy pań i powstawały dzięki temu arcydzieła nad arcydziełami. A jeśli argument z malarzami jest mało przekonujący, to wystarczy zacząć lekturę dowolnego czasopisma kobiecego, żeby stwierdzić, że ta fascynacja trwa do dziś. Cały sztab składający się z fryzjera, kosmetyczki i stylistki stara się przybliżyć wizerunek swoich klientów do tego, co kobiety o owalnym rodzaju twarzy dostały w prezencie od matki natury. Do owalnych rysów pasuje niemal każda fryzura, nie trzeba eksperymentować z nią, drżąc o to, że coś pójdzie nie tak. Niestety z innymi twarzami o przeróżnych formach lęk ten pojawia się nagminnie.

Twarz okrągła

Niskie czoło, policzki tyleż szerokie co wysokie i o krągłym kształcie oraz zaokrąglony podbródek – tym charakteryzuje się twarz okrągła. Co by tu zrobić, by zaznaczyć atuty takiej buzi, a co zrobić, by zakryć jej mankamenty? – głowią się posiadaczki tego rodzaju wyglądu. Na pewno nie powinny używać kosmetyków czy ubrań, które mocno odbijałyby światło słoneczne czy domowe. Zaleca się dwie rzeczy: skorzystać z odpowiedniego makijażu, gdzie policzki zostaną przyciemnione, a zarazem wysmuklone, a po drugie wybrać fryzurę, która nieco przysłoni okrąg twarzy. Tych parę rad powinno wystarczyć, aby oblicze było dużo atrakcyjniejsze.

Twarz kwadratowa

Nie jest trudno rozpoznać ten typ twarzy, ma ją choćby Olivia Wilde. Zawsze jest możliwość poprzyglądania się sławą, którzy zapewne mają dookoła siebie tuzin stylistów i ich nieproporcjonalne rysy twarzy są sprowadzone do owalu dzięki różnym operacjom fryzjerskim i kosmetycznym. Typ ten charakteryzuje się pokaźnym czołem, wydatnymi kośćmi policzkowymi oraz silnie zarysowanymi liniami szczęki. Dobrym wyborem będą fryzury asymetryczne, które zamiast na kwadrat twarzy pozwolą skierować uwagę na jej powstałą dzięki nim owalność.

Twarz prostokątna

Ma ona podobną szerokość tak na poziomie czoła, jak i policzków oraz żuchwy. Sama w sobie jest wydłużona oraz sprawia wrażenie szczupłości, więc wiele osób chciałoby taką mieć. Nie poleca się zapuszczania długich włosów, ponieważ jeszcze bardziej wydłużą one oblicze. Co innego z grzywkami, są one tutaj bardzo mile widziane, ale nie proste, tylko nieregularne. Prócz niej loki i fale. Dobrze też, żeby włosy nie były zbyt oklapnięte, liczy się zwiewność i świeżość fryzury. Na pewno trzeba dbać o to, by nadać takiej twarzy nieco delikatności, subtelności i efemeryczności. To bardzo kobiece przymioty.

Twarz – serce

Szerokie czoło zwężająca się ku brodzie charakteryzuje ten typ twarzy. Cała praca nad swoim wyglądem, jeżeli chodzi o ten aspekt, to przywrócić odpowiednie proporcje, tzn. uczynić twarz owalną. Można to zrobić poprzez wykreowanie niezwykle estetycznej grzywki. To ona pozwoli zwrócić uwagę na oczy i dolną część twarzy. Oblicze w kształcie serca ma sławna Natalie Portman, można przeanalizować kwestię pod kątem tego, jak aktorka dobiera sobie fryzury, makijaże i ubrania, by wiedzieć, co by tu można podkraść z repertuaru wielkiej gwiazdy. Na koniec: cóż za piękna i adekwatna nazwa dla kształtu twarzy.

Jest jeszcze więcej typów kształtu twarzy, ale próżno je tu opisywać, bo sprawiają one, że cała tego typu kategoryzacja tudzież szufladkowanie przestaje mieć sens. Najlepiej iść po poradę do kosmetyczki, by ta – mając naprawdę ogromne doświadczenia w tego typu pracy z klientami – rozsądziła, jaki to makijaż pasuje dla danej osoby. Choć oczywiście każdą osobę pod słońcem korci, by poeksperymentować samemu w tych kwestiach. I taka opcja, i taka są dobre. Na koniec warto zaznaczyć, że nie warto płakać nad kształtem swojej twarzy, która nam się nie podoba, ponieważ dzięki włosom, makijażu, a nawet ubraniu, może z dowolnej formy oblicza przejść w twarz owalną. Chyba że się tego nie chce. Najważniejsze to akceptować swoją urodę, ale też dbać o siebie, bo jak było powiedziane na początku: „jak cię widzą, tak cię piszą”. Ciekawe, jak się do tego ma stwierdzenie: „nie szata zdobi człowieka”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here