Popularne i modne fryzury dla mężczyzn

Mężczyźni i chłopcy przejmują się swoim wyglądem dokładnie tak samo jak kobiety i dziewczyny. Im też z całego serca zależy na doskonałej prezencji. Oni też potrafią wydawać spore ilości pieniędzy tylko po to, by coś w sobie zmienić i poprawić. W ciągu ostatnich paru lat to właśnie moda męska uległa wyraźnemu rozwojowi. Stała się niemalże tak bogata i zróżnicowana jak typowa moda damska – nie brak dziś w galeriach handlowych sklepów odzieżowych obsługujących wyłącznie męską część klienteli, podczas gdy dawniej były one nie możliwe do odnalezienia. Mężczyźni coraz częściej też chodzą do gabinetów kosmetycznych. Wykonują sobie manicure i pedicure, a choć nie malują paznokci na żadne kolory, chętnie stosują wzmacniające płytkę odżywki, dzięki czemu ich dłonie i stopy za każdym razem i w każdej sytuacji prezentują się pięknie i estetycznie. Sami panowie największą wagę przykładają jednak do swoich włosów. Wiedzą, że akurat z makijażu muszą zrezygnować, gdyż jest on typowym kobiecym atrybutem, dlatego zastępują go sobie ciekawymi i oryginalnymi upięciami. Jakie są więc nazwy fryzur męskich, które osiągają w ostatnich czasach zawrotną popularność? Na jakie ścięcie lub upięcie warto rzeczywiście się zdecydować, aby zaprezentować się dużo lepiej i atrakcyjniej, a jednocześnie nie stracić swojej naturalnej siły i męskości?

Wystarczy spojrzeć na ostatnie pokazy mody i wystawy najsłynniejszych projektantów, aby bez trudu zapoznać się z najnowszymi hitami wśród męskich fryzur. Ostatnio powraca moda na lata czterdzieste. Co prawda fryzjerzy i styliści dawno już do niej nie nawiązywali, ale teraz najwidoczniej postanowili nieco bardziej zaszaleć i przenieść swoich klientów do tych dawnych czasów. A były one niesamowite! Zwłaszcza jeśli chodzi o kwestie związane z samymi fryzurami. Niemalże wszyscy mężczyźni wygalali sobie boki, a grzywki zaczesywali w górę i do tyłu, uzyskując tym sposobem większą i niesamowitą objętość całej fryzury. Miłośnicy bardziej ekstremalnych rozwiązań mogli natomiast jeszcze bardziej zaszaleć. Nie zaczesywali oni swoich włosów do tyłu, a decydowali się na noszenie długich grzywek, którymi przykrywali swoje czoła, a czasem nawet i same oczy. Dodawało im to tajemniczości, którą kobiety uwielbiają w swoich mężczyznach. Panowała także moda na ogólny styl rock&roll, który przewijał się nawet w popularnych fryzurach męskich. A dziś do tego wszystkiego stopniowo powracamy. Odkrywamy trendy panujące w dawnych czasach i czerpiemy z nimi garściami, odrobinę tylko je zmieniając i dostosowując do naszych aktualnych i współczesnych lat.

Mężczyzna w dzisiejszych czasach musi o siebie dbać. Nie może po prostu przycinać swoich włosów zwykłą maszynką do golenia czy tym bardziej ścinać ich na zero. Powinien mieć pojęcie, jak wyglądają najpopularniejsze nazwy fryzur męskich i powinien umieć je wskazać lub co nieco o nich opowiedzieć. Modna fryzura zwiększy atrakcyjność każdego faceta. Wydobędzie z niego same najlepsze cechy, a skutecznie zakryje pewne mankamenty i wady wyglądu. W tym sezonie stawiamy natomiast na włosy półdługie. Gładkie łysiny czy dwu centymetrowy jeżyk na głowie odchodzą do lamusa i mamy nadzieję, że nigdy do nas nie powrócą. Kosmyki powinny być nieco krótsze z boku, a u góry trochę dłuższe – takie ścięcie pozwoli z nich tworzyć zachwycające fryzury. Jeśli chodzi o optymalną ich długość, może ona wynosić około dziesięć centymetrów. Dla niektórych panów będzie to nie do pomyślenia, więc jeśli jakiś mężczyzna, przyzwyczajony do swojej łysiny, nie jest gotowy na aż tak drastyczne zmiany, zawsze może zapuścić włosy do długości wynoszącej ok. pięć centymetrów. Ona też jest modna i jak najbardziej wskazana.

Zacznijmy teraz od wymieniania najmodniejszych i najpopularniejszych fryzur, którymi każdy mężczyzna i chłopak, pragnący zadbać o swój wygląd, powinien się koniecznie zaintrygować. Pierwszą z nich będzie ścięcie charakteryzujące się mocno wygolonymi bokami oraz dłuższą i podniesioną górą. Najlepiej zaprezentuje się ono na włosach kręconych lub przynajmniej lekko falowanych. Zazwyczaj takie kosmyki są dość wymagające i o ile kobiety doskonale sobie z nimi radzą i dzięki nim wydobywają swój seksapil i kobiecość, tak mężczyźni totalnie za nimi nie przepadają. Posiadacze kręconych lub falowanych włosów najczęściej z przyjemnością zamieniliby się ze swoimi kolegami, którzy z natury mają włosy proste. A jednak te lekko zakręcone też dają ogrom możliwości! Wyglądają efektownie i nieco szalenie. Mężczyzna sprawia w nich wrażenie otwartego, odważnego i oryginalnego. Zwraca uwagę wszystkich otaczających go kobiet i dziewczyn. Wręcz nie może się od nich opędzić – zwłaszcza jeśli ma świetnie ścięte włosy.

Jeżeli jednak dalej nazwy fryzur męskich są dla ciebie totalnie czarną magią, zanim udasz się do zakładu barberskiego lub salonu fryzjerskiego, postaraj się o nich trochę poczytać. Popatrz, co noszą obecnie modni i stylowi mężczyźni. Zainspiruj się ich fryzurami i stwórz na swojej głowie dokładnie to samo lub coś podobnego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here