Jak zafarbować włosy na fioletowo?

Kobiety uwielbiają się zmieniać. Są niczym kameleony, które każdego dnia potrafią nakładać na siebie kolejne maski, bawiąc się swoim standardowym wyglądem. Tworzą na swoich twarzach niesamowite makijaże – te dzienne są naturalne i dość lekkie, jednakże gdy nadchodzi jakaś specjalna okazja, przemieniają się w dzieła prawdziwych artystów. Totalną metamorfozę można też uzyskać za sprawą zupełnie innego koloru włosów. Niekoniecznie musi być to odcień naturalny i standardowy – brązy, blondy czy nawet płomiennie rude kosmyki są już tak powszechne, że panie coraz częściej z nich rezygnują na rzecz bardziej intensywnych i wyrazistych barw. Farbują swoje włosy na zielono, niebiesko, czerwono czy nawet fioletowo. W ostatnim czasie to właśnie ten ostatni odcień zyskał największą popularność i przez samych fryzjerów został uznany za najmodniejszy i najatrakcyjniejszy. We fioletowych włosach na pewno każda kobieta zostanie przez wszystkich zauważona. Poczuje się nareszcie wyjątkowo i oryginalnie, mogąc jednocześnie za sprawą takiej fryzury odwrócić uwagę innych osób od niedoskonałości cery, gorszej figury czy kilku zbędnych kilogramów na brzuchu bądź udach. Fioletowa farba do włosów dostępna jest już w większości drogerii. Każda pani, która oczekuje całkowitej zmiany swojego wyglądu zewnętrznego, może po nią sięgnąć i zupełnie samodzielnie ją zastosować. Bo włosy spokojnie da się farbować w domowych warunkach. A jak to zrobić, by końcowy efekt był perfekcyjny, a fiolet nie zszedł równie szybko jak pojawił się na kosmykach?

W przypadku takich zmian najważniejsze jest oczywiście właściwe przygotowanie. Zanim więc zabierzesz się do pracy i spróbujesz zmienić kolor swoich włosów, udaj się do sklepu, w którym odnajdziesz wszystkie potrzebne ci narzędzia i atrybuty. Teoretycznie mogłabyś je kupić nawet w zwykłej i standardowej drogerii, jednakże występujące w niej farby i utleniacze zazwyczaj wypełnione są całą masą chemicznych substancji, które twoim delikatnym kosmykom mogą po prostu zaszkodzić. Jeżeli chcesz przeprowadzić zabieg farbowania w sposób bezpieczny, czyli taki, który nie zniszczy twoich włosów, powinnaś udać się po swoje przyrządy do sklepu z artykułami fryzjerskimi. Taki punkt nie istnieje w twojej najbliższej okolicy? Poszukaj go zatem w sieci i zrób wygodne zakupy online. Na pewno oszczędzisz na nich swój czas, a być może również i sporo pieniędzy. W pierwszej kolejności znajdź w takim sklepie odpowiedni utleniacz do włosów. Poszukaj takiego, który zadziała nawet na ciemne włosy. Powinien on być dość mocny, ale jednocześnie wyzbyty z chemicznych dodatków, które palą kosmyki i prowadzą do ich szybszego rozdwajania się. Pod żadnym pozorem nie kupuj też utleniaczy kosztujących kilka czy kilkanaście złotych. Skoro chcesz porządnie i bezpiecznie zafarbować swoje włosy, musisz zainwestować w lepsze produkty. A dobry utleniacz nigdy nie będzie kosztować pięciu czy nawet dziesięciu złotych. Powinnaś zapłacić za niego trochę więcej – przynajmniej te pięćdziesiąt złotych.

Następnie poszukaj dla siebie właściwej farby. Nie musi to być koniecznie najzwyklejsza i standardowa fioletowa farba do włosów. Zazwyczaj takie preparaty nie pozwalają na osiąganie dobrych efektów. Mogą doprowadzić cię do dwóch zmian – albo przesadnie przyciemnią twoje włosy, przez co fioletowy odcień będzie zauważalny jedynie pod słońce, albo spłuczą się już po kilku umyciach, pozostawiając na twojej głowie smutny, szary i wypłowiały kolor. Najlepiej sprawdzają się zatem roztwory fioletu gencjany. Jeżeli masz dość długie włosy, najprawdopodobniej będziesz potrzebowała dwóch opakowań takiego produktu. Od razu się w nie zaopatrz, aby potem nie doszło do sytuacji, w której tylko jedna strona twojej głowy zostanie zafarbowana, a ty będziesz lecieć w te pędy do pierwszej z brzegu drogerii, aby zaopatrzyć się w kolejną tubkę farby. Przygotuj sobie również jednorazowe rękawiczki, grzebyczek z rzadko rozstawionymi ząbkami oraz specjalny pędzelek do nakładania farby. Jeżeli masz już te wszystkie artykuły, możesz zabrać się do pracy.

Farbowanie włosów w domowych warunkach nie jest sprawą prostą, ale skoro wiele kobiet podejmuje się tego zadania, także i ty możesz sobie z nim poradzić. Pamiętaj jednak, że o wiele łatwiej będzie ci zafarbować włosy z pomocą drugiej osoby. Jeżeli więc tylko masz taką możliwość, zaproś do swojego domu koleżankę, siostrę czy nawet mamę i urządźcie sobie mały babski wieczór. Twoja pomocna dłoń powinna za ciebie nałożyć farbę na twoje włosy. Róbcie to jednak ostrożnie i uważnie. Farba powinna dość szybko pojawić się na wszystkich twoich kosmykach, aby uzyskany ostatecznie odcień był tak samo intensywny na każdej partii włosów. Pamiętaj też, że włosy po koloryzacji zawsze są lekko przeciążone. Fioletowa farba do włosów może je delikatnie zniszczyć, dlatego tuż po zabiegu koniecznie nałóż na wszystkie kosmyki solidną porcję odżywki lub najlepiej odżywczej maski. A potem ciesz się swoim nowym kolorem! Na pewno będziesz z niego w pełni zadowolona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here