Palety cieni

Oczy są zwierciadłem duszy, tak mówią…
Dzięki makijażowi możemy je podkreślać, sprawić by spojrzenie stało się bardziej uwodzicielskie i sexy.
W naszej kosmetyczce nie może zabraknąć palety cieni, która to sprawi,że makijaż oka będzie świetnie wyglądał.
Producenci dzisiaj oferują palety w różnych kolorach, konsystencjach, mocniej lub bardziej napigmentowane, do makijażu klasycznego, wieczorowego, na szczególne okazje.
Palety cieni możemy także sami tworzyć. W profesjonalnych sklepach z kosmetykami do makijażu oferowane są usługi takie jak: samemu dobieranie i kreowanie własnej palety cieni. Klient najczęściej wybiera z ogromnej gamy kolorów i konsystencji swój zestaw. Jak często nam się zdarzyło, że kupiłyśmy paletkę i kilka cieni w ogóle nie użyłyśmy? Zmarnowane są w jakiś sposób tylko pieniądze….
Innym przykładem jest problem, gdy akurat brakowało nam któregoś z kolorów. Tak jak wspomniałam wcześniej przy kreowaniu własnej palety te problemy nie mają miejsca. Musimy tylko dobrze zastanowić się jaki najczęściej wykonujemy makijaż, jakich kolorów używamy, ewentualnie także dobrze zastanowić się nad konsystencją danego cienia.
Rozważając wszystkie opcje, dobrze jest skonsultować ewentualne uwagi z profesjonalistą, których w takich sklepach nie brakuje.
Nie musimy też taką decyzję podejmować od razu, warto przetestować firmy, kosmetyczne, aby mieć pewność co do jakości i ewentualnych reakcji uczuleniowych ( bo nie ukrywajmy takie bardzo często się zdarzają).
W skład cieni do powiek najczęściej wchodzą : talk, tlenek tytanu, kaolin, mieszanina pigmentów, substancje zapachowe i inne.
Ze względu na konsystencję możemy rozróżnić:
-cienie pudrowe prasowane,
-cienie pudrowe sypkie, które są pakowane w małych słoiczkach i mają formę miękkiego pyłku,
– cienie kremowe, pakowane w małe słoiczki lub w formie sztyftów,
cienie trwałe inaczej zwane wodoodpornymi.
Ze względu na kolory :
– opalizujące,
– brokatowe,
– satynowe,
– metaliczne,
– holograficzne,
– matowe,
Kolory neutralne takie jak biały i czarny powinny znaleźć się w każdej paletce.Dzięki nim możemy budować intensywność i głębię makijażu oka.
Przed nałożeniem cienia na powiekę musimy pamiętać o bazie, która sprawi, że makijaż będzie trwały, a kolory będą lepiej się ze sobą mieszać.
Najlepiej zaopatrzyć się w kilka odcieni danego koloru,wtedy możemy kreować makijaż w dowolny sposób.
Najjaśniejszy odcień danego koloru jest najczęściej cieniem bazowym.
Trochę ciemniejszy odcień wypełnia środek powieki (może być kilka odcieni). Najciemniejszy powinien być nakładany przy linii rzęs i w zewnętrznym kąciku oka.
Cienie perłowe lub metaliczne powinny być nakładane w wewnętrznym kąciku oka, oko wydawać się będzie większe.
Cienie holograficzne, które charakteryzują się różną barwą w zależności od kąta padania światła, powinny być nakładane na sam środek powieki.
Cienie brokatowe, używane najczęściej na szczególne okazje powinny również być nakładane na środek powieki oka. Ale nimi makijażyści często kreatywnie się bawią.
Cienie matowe najczęściej używane są w makijażu dziennym, najbardziej uniwersalne i wiele osób zwłaszcza tych, którzy zaczęli przygodę z makijażem powinny właśnie wystartować od cieni matowych.
Sposób nakładania cieni też decyduje o trwałości makijażu oka. Cienie sypkie, prasowane, nakładamy pędzlem do cieni. Te które mają kremową konsystencję powinno nakładać się raczej opuszkami palców.
Produkty, które są w sztyftach nakładamy bezpośrednio na powiekę oka. Możemy sobie pomóc posiłkując się dodatkowo zgrabnym pędzelkiem.
Dobrej jakości paleta cieni powinna być wykonana z wytrzymałego materiału. Miłym dodatkiem do palety jest też lusterko. To świadczy o bardzo dobrej jakości producenta.
Przekrój cenowy palet na rynku jest bardzo szeroki. Zdarzają się palety od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkuset.
Zazwyczaj te droższe mają przede wszystkim służyć profesjonalistom, którzy oczekują od cieni idealnego nakładania i mieszania się kolorów. Dzięki tym cechom wystarczy mieć kilka kolorów, a można wyczarować naprawdę wiele.
Kolory makijażu oka powinny być dobrane do typu urody. Generalnie chłodne brązy i lekkie szarości pasują do makijażu dziennego. Makijaż wieczorowy charakteryzuje się intensywniejszymi kolorami. Modne jest smoky eye, które otwiera oko. Oczy wydają się większe i są bardziej podkreślone. Wytuszowane rzęsy bądź sztuczne oraz kreski są tylko wisienką na torcie w makijażu oka.
Cienie oczywiście zajmują pierwsze miejsce i dlatego zawsze wybierajmy konkretnie palety. Tak jak zostało wspomniane w palecie muszą znajdować się kolory neutralne ( biały i czarny). Odcienie brązu i szarości są generalnie uniwersalnymi kolorami pasującymi do każdej z nas. W palecie nie powinno również zabraknąć bardziej odważnych kolorów takich jak niebieski, żółty, pomarańczowy i zielony… Impreza na pewno nie obejdzie się bez tych kolorów.
Przed zakupem dobrze jest poczytać opinie na temat producentów danych palet. Jeżeli jesteśmy alergikami należy prześledzić składy poszczególnych palet dla własnego dobra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here