Fryzury dla twarzy owalnej

Posiadaczki twarzy o kształcie owalnym zaliczają się do szczególnie szczęśliwych kobiet, ponieważ są to najbardziej klasyczne rysy i wiele fryzur powinno do nich pasować. Poza tym twarz owalna jest najbardziej kobieca w przeciwieństwie do kwadratowej, którą częściej mają panowie. Co nie znaczy, że mężczyźni o rysach owalnych są niemęscy, a kobiety o rysach kwadratowych są niekobiece. Jednak panie, którym nie podoba się ich kwadratowy kształt twarzy mogą zrobić sobie taką fryzurę, która nieco odejmie ostrości kształtów, podobnie z mężczyzną – dobierze takie ruchy nożyczek, że ostrości będzie aż nad to. Jednak wracajmy do kwestii fryzur dla twarzy owalnej.

Wypadałoby jednak najpierw wyjaśnić, czym jest twarz owalna fryzury, aby dana osoba mogła w ogóle ocenić, czy jest jej posiadaczką, czy nie. Otóż oblicze takie jest uważane za najbardziej symetryczne, dlatego nie ma zwykle potrzeby, by maskować mankamenty tego typu urody. Do tego nie można odmówić owalnym rysom twarzy subtelności i łagodności. Długość twarzy owalnej stanowi mniej-więcej 1,6 jej szerokości. Poza tym charakteryzuje się dość wysokim czołem i podobnie – podbródkiem. Szerokość czoła jest zbliżona do szerokości żuchwy, a szerokość policzków nieco bardziej wykracza poza te miary. Fryzjer na pewno będzie bardzo zadowolony z możliwości wykreowania świetnie pasującej do tego typu oblicza fryzury. W ogóle fryzjerzy dążą do nadania kształtu owalnego twarzy każdego klienta, czy to z obliczem okrągłym, czy to z obliczem trójkątnym, czy to z obliczem kwadratowym.

Długie włosy

Rzecz oczywista, pasują do twarzy owalnej, jedynie odradza się połączenia długich włosów z przedziałkiem idealnie po środku, by zbyt nie podkreślać symetryczności rysów twarzy. Długie włosy pasują tak z grzywką, jak i bez niej. To, co charakterystyczne, to do owalu pasują również loki, które dodają twarzy delikatności i zwiewności. Naprawdę wiele fryzur pasuje do tego kształtu twarzy, fryzjer ma tutaj bardzo szerokie pole do popisu i na pewno pomoże w doborze idealnego uczesania. Na koniec: nie poleca się włosów długich, które są przyklepane do twarzy, zaburzają one proporcje w relacji fryzura – twarz. Nie poleca się również zbyt długich włosów, np. do pasa.

Średnio długie włosy

Idealne będą tu ścieniowane włosy do ramion. Poleca się fryzurę bob mniej-więcej właśnie do tej linii, potrzebną aby ukryć zbyt zwracający uwagę podbródek. Właściwie średnio długie włosy to najlepsza opcja ze wszystkich, to znaczy z długich, średnich i krótkich. Choć oczywiście dana pani może się nie zgodzić z tą tezą i wybrać coś bardziej awangardowego. Tak jak było powiedziane na początku, twarz owalna pozwala na małe i większe eksperymenty, można uzgodnić z fryzjerem, że chce się mieć cięcia takie, które zwrócą uwagę przechodniów i uwypuklą wygląd oraz osobowość klientki.

Krótkie włosy

Uwaga, chodzi nie tylko o krótkie włosy, ale nawet maksymalnie krótkie. Twarz owalna sama w sobie jest niemal idealna i nie ma jej co ukrywać pod kurtyną włosów. Choć ważne jest, by nie wydłużyć zbyt twarzy, skoro charakteryzuje ją dość długie czoło i charakterystyczny podbródek, tak więc można poeksperymentować z długością owych krótkich włosów. Celnym pomysłem będzie wystrzępienie ich – nadadzą trochę zadziorności twarzy, która z zasady cechuje się łagodnością i harmonijnością.

Tak jak było powiedziane powyżej, owalna twarz należy do oblicz najbardziej symetrycznych i klasycznych. Każdy fryzjer w pracy nad danym uczesaniem dąży do tego, żeby nadać twarzy owalności. Czy to będzie okrąg, trójkąt czy kwadrat – czasem wiele czasu zajmuje wypracowanie odpowiedniego uczesania osobom o tych typach twarzy. Niesprawiedliwe? Cóż, świat nie jest sprawiedliwy i można tylko pozazdrościć rysom twarzy niektórych kobiet. Twarz owalną posiada między innymi taka sława jak Jessica Alba. Poleca się podpatrzeć, jakie fryzury lubi ta aktorka i znaleźć pośród nich coś dla siebie. Nie ma nic złego w inspirowaniu się danymi uczesaniami u różnych sław bądź zwykłych ludzi z ulicy, jeżeli umie się stwierdzić, czy ich oblicze jest symetryczne, czy nie, klasyczne, czy nie.

To by było na tyle, jeśli chodzi o ten mini-poradnik na temat fryzur dla twarzy owalnej. Trudną sztuką jest dobieranie uczesania do typu twarzy, a jeszcze więcej trzeba się natrudzić, gdy dochodzi do tego makijaż, dodatki itp., itd. Typ twarzy to jeszcze nic, czasem trzeba wystylizować się specjalnie pod własną osobowość, bo delikatność owalu twarzy może nie pasować do cholerycznego zachowania i temperamentności. Może dobrym pomysłem byłoby wybrać się do stylisty? To on całościowo zwróci uwagę na każdy element wizerunku klienta i dobierze każdy z niego w sposób holistyczny. Dobry stylista wie wszystko na temat owalu twarzy i innych proporcjach ludzkiego ciała. Sprawi, że narodzimy się na nowo. A wszystko to w drodze do spełnienia pewnego powiedzenia, które każdy z nas zna od dziecka: „jak cię widzą, tak cię piszą”. Ponieważ wygląd jest bardzo ważny, a czasem nawet decydujący. A bez odpowiedniej wiedzy nawet taki dar jak owalny kształt twarzy można popsuć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here