Przedłużone rzęsy

Przedłużone rzęsy nadają urody przez zwykle cztery tygodnie. O ile niewątpliwie o nie dbamy we właściwy sposób. Niewiedza jak je traktować, czy pośpiech oraz nieodpowiedzialność, niestety redukują czas, podczas którego rzęsy urzekają własnym wizerunkiem.

Czym są przedłużone rzęsy?

Należy znać rozbieżność między rzęsami przyczepianymi a przedłużanymi. Rzęsy przyczepiane to przeważnie całe wachlarze, jakie przykleja się na powiece. Mogą także być to pojedyncze kępki rzęs. Przeważnie mają za zadanie przetrwać nie dłużej aniżeli czterdzieści osiem godzin. Możemy je doczepić samodzielnie przed lusterkiem. Przeważnie szybko możemy zaobserwować, iż został wykonany taki zabieg. Sztuczne rzęsy przyklejane wielokrotnie są sztywne oraz twarde w dotyku. Tymczasem przedłużane rzęsy to zabieg kosmetyczny trwający dłuższy czas, podczas jakiego kosmetyczka musi dobrze rozlokować włosy. Rzęsy są doczepiane do prawdziwych, naturalnych włosów. Dodatkowo rezultat zabiegu jest zdecydowanie bardziej naturalny. Czasami ciężko na pierwszy rzut oka zaobserwować, iż wykonano jakieś metamorfozy. Są także wielokrotnie zrobione z ekologicznych materiałów, na przykład z włosów zwierząt takich jak norka. Są gładkie oraz przyjemne w dotyku, dokładnie jak prawdziwe rzęsy. Takie rzęsy utrzymują się zdecydowanie dłużej aniżeli doklejane – chociażby do paru tygodni, prawidłowo powinny przetrwać blisko dwóch, trzech tygodni.

Sztuczne rzęsy – o co należy zadbać?

Sztuczne rzęsy trzymają się na profesjonalny klej. Od jego jakości i od tego, jak jest traktowany przez pierwsze dwadzieścia cztery godziny od złożenia zależy niezwykle wiele. W tym czasie nie można rzęs zbytnio namaczać, przebywać w zaparowanych, ciepłych pomieszczeniach, stosować ciepłej wody do mycia. Najlepiej w tym czasie nie oczyszczać twarzy, a tylko stosować profesjonalnych kosmetyków usuwających bród oraz sebum bez wykorzystania wody. Niewątpliwie w tym czasie należy odpowiednio omijać okolice oczu. Nie jest to również właściwy czas na wykonywanie makijażu rzęs. Powinny zostać pozostawione w spokoju, na ile to możliwie, żeby klej miał możliwość dobrze się wzmocnić oraz stwardnieć. Nie jest także rozsądnie w tym czasie stosować zalotki, a chociażby zbytnio pocierać, dotykać oczu. Do czyszczenia twarzy nie stosujmy preparatów na bazie olejów, gdyż także rozpuszczają klej trzymający rzęsy.

Jak dbać o przedłużone rzęsy?

Przedłużone rzęsy nie wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Jednym z istotniejszych zadań ich użytkowniczki jest ich systematyczne przeczesywanie. Dzięki temu zapobiegamy ich sklejaniu się. Do tego celu doskonale nadaje się szczotka ze starego tuszu do rzęs. Lecz winna ona zostać wcześniej niezwykle starannie umyta. Z braku szczotki do tuszu możemy wykorzystać zwykłą szczotkę do zębów. Rzęs nie należy czesać za często, lecz dobrze jest pamiętać o tym chociaż raz dziennie, najlepiej rano.

Makijaż przy przedłużonych rzęsach

Gdy mamy pewność, iż klej zasechł tak jak winien, możemy zacząć stosować makijaż. Nie jest wskazane w makijażu oczu wykorzystywać tuszów do rzęs. Zawierają one składniki, jakie powodują rozpuszczanie się kleju oraz wypadanie rzęs. Możemy używać profesjonalnych tuszów, jakie są przeznaczone do rzęs przyklejanych. Pamiętajmy jednakże, iż również one obciążają włosy, przez co trudniej im się utrzymać w miejscu. Dodatkowo przy demakijażu także tarcie nie oddziałuje na nie dobrze. Warto zaobserwować, iż przedłużone rzęsy same z siebie wyglądają efektownie oraz w większości nie potrzebują nadzwyczajnego wsparcia tuszem. Nie musimy jednak ograniczać się gdy idzie o cienie oraz kredki do oczu.

Demakijaż sztucznych rzęs

Przy wyborze kosmetyków do demakijażu należy być niezwykle ostrożnym. Przede wszystkim nie nadają się do tego celu te, jakie są tłuste. Gdy do demakijażu wykorzystywano tłustego kremu, czy naturalnych olejów, na przykład olej kokosowy, to teraz nie nadają się do tego celu. Kosmetyczki zazwyczaj polecają płyny micelarne, a chociażby zwykłe mydło. Istotne w demakijażu jest aby nie nawilżać rzęs. Więc do demakijażu zamiast zamoczonego płynem gazika lepiej jest wykorzystać pałeczkę, jaka dobrze umyje brzegi powiek, pozostawiając same rzęsy suche. Dobrym wyjściem jest również wykorzystanie gąbki do makijażu o kształcie jajka z jednym końcem bardziej stożkowatym. Wszelkie przybory, których używamy, muszą być czyste. Należałoby myć je za pomocą wody utlenionej, alkoholu. Gdy obawiamy się ich uszkodzenia, najdoskonalszym wyjściem będzie oczyszczenie ich w gorącej wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu.

Czy pielęgnacja sztucznych rzęs zajmuje dużo czasu?

Mnóstwo kobiet czytając ulotkę na temat pielęgnacji sztucznych rzęs łapie się za głowę. Przecież nie po to się na nie decydowały, aby teraz pamiętać o tylu wytycznych. Nie należy się jednakże niepokoić. Sztuczne rzęsy idealnie spełnią swoją funkcję, ponieważ wszelkie zabiegi które należy dookoła nich wykonać zajmują najwyżej parę minut dziennie.
Nie trzeba ich już tuszować, wobec czego nawet makijaż zajmuje mniej czasu. Generalnie rzecz biorąc prawidłowo zrobione sztuczne rzęsy to ogromna oszczędność, i również estetyczniejszy wygląd bez wysiłku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here