Farbowanie włosów

Dla większości kobiet, włosy są bardzo ważne. Niektóre z nas chodzą regularnie do fryzjera, a inne dbają same o pielęgnację swoich kosmyków. Niektórzy zastanawiają się co jest lepsze. Co lepiej wpływa na kondycję włosów.

Są kobiety, które muszą myć swoje słowy codziennie, ponieważ ich włosy tak szybko się przetłuszczają i brzydko wyglądają To zależy od skóry głowy, inne mogą nie myć włosów przez tydzień i wciąż włosy nie są tłuste. Jest tak szczególnie w przypadku włosów kręconych. Mają one naturę suchą i ciężko sprawić, aby kiedykolwiek były tłuste. Dlatego ich posiadaczki często używają oleju przed myciem, żeby włos wchłonął wartości odżywcze z tego produkty, potem myją włosy. Dzięki temu są gładsze i bardziej się błyszczą.

Jeśli chodzi oo farbowanie to zdanie kobiet są bardzo podzielone. Niektóre są bardzo przyzwyczajone do tej czynności i regularnie u fryzjera lub własnoręcznie w domu farbują włosy. Jeśli szybko rosną trzeba to robić nawet co kilka tygodni, ponieważ pojawia się nieestetyczny odrost. Wiele pań go nie lubi.

Farbowanie włosów z jasnego blondu na ciemny blond nie jest ciężkie, gorzej byłoby w odwrotnym przypadku. Ciężko jest niekiedy uzyskać efekt jaśniejszych włosów, ponieważ wymaga to nałożenie rozjaśniacza, a ten bardzo niszczy włosy, ponieważ zawiera substancje utleniającą. Farbowanie na ciemniejszy kolor, jak było wspomniane wyżej nie stwarza wielu problemów, oprócz wspomnianego wyżej kłopotu z pojawiającymi się odrostami. Farbowania można spróbować w domu. Dobrze jest to sobie zorganizować w taki spokój, aby nikt nam nie przeszkadzał. Hałasujące, biegające naokoło dzieci i głośno grający telewizor, mogą nas rozpraszać. Dobrze jest zająć się tym, kiedy mamy chwilę wolnego czasu. Chwilę czyli może nawet około dwóch godzin. Wprawionym kobietom, które maja już doświadczenie idzie to znaczenie szybciej. Ale pierwszy raz jest na pewno trochę stresujący, dlatego trzeba to robić na spokojnie i się nie denerwować.

Ciemniejsze kolory włosów, nie wszystkim będą pasowały. Może się tak zdarzyć, że po fakcie zaczniemy żałować, a potem nie jest tak łatwo odwrócić zmiany, które już zaszły.

Wiele kobiet decydujących się na koloryzację, po jakimś czasie idą do fryzjera na specjalny zabieg dekoloryzacji. Jest on dość inwazyjny, polega na usunięciu z włosa wszystkich warstw farby i przywrócenie naturalnego koloru. każda z nas pragnie czasami odmiany. Warto ją sobie zapewniać i co jakiś czas odmienić w swoim wyglądzie, ale warto tu kierować się rozsądkiem.

Włosy bardzo potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. W dzisiejszych czasach są one wystawiane na wiele czynników, które mogą je zniszczyć. Chodzi tu na przykład do prostowanie, farbowanie, ostre słońce, wiatr, zabiegi stylizacyjne takie tapirowanie. Warto czasem dać odpocząć włosom i przestać je męczyć. na pewno nam wtedy podziękują i odwdzięczą się piękniejszym blaskiem. Dobrze jest zadbać o to, aby odżywić organizm od wewnątrz i dostarczyć ciału niezbędne witaminy i minerały takie jak skrzyp polny, witamina, K, D. Niektóre pnie chwalą sobie picie naparu z pokrzywy. Wiele z nich jest zdania, że dzięki pokrzywie ich włosy odżyły, stały się piękniejsze i przestały wypadać. Może być w tym dużo prawdy. Pokrzywa doskonale wpływa na stan organizmu, ponieważ zawiera bardzo bogaty skład. jest rośliną rosnącą w ziemi i pobierającą z niej wartości odżywcze. My również jesteśmy istotami, które najlepiej funkcjonują w warunkach naturalnych, dlatego tak dobrze czujemy się kiedy jesteśmy zdrowi i dobrze się odżywiamy.

Wygląd naszych włosów, paznokci i cery odzwierciedla stan naszego zdrowia, jeśli coś jest nie tak, istnieje duże prawdopodobieństwo, ze będzie to widać na naszym ciele.

Farbowanie włosów jest dobrym sposobem na utrzymanie atrakcyjnego, młodego wyglądu na dłużej. Niestety siwe włosy dodają lat i jest to kwestia bezdyskusyjna. Dlatego tak wiele osób nie wyobraża sobie życia bez koloryzacji włosów. Czują się wtedy lepiej, jeśli dodatkowo dbają o wygląd swojej cery i o to, aby nie popaść w nadwagę wyglądają naprawdę dobrze, a jest to istotne. Każdy,kto dobrze wygląda, dobrze też się czuje i widać to na zewnątrz. Najtrudniej ukryć siwe włosy naturalnym brunetkom, widać u nich siwiznę bardzo szybko. U blondynek problem ten jest mniejszy. Dlatego po czterdziestce wiele naturalnych brunetek próbuje delikatnie rozjaśniać włosy złocistymi refleksami, żeby nie trzeba było ich tak często farbować.

Istnieje też inne rozwiązanie, czyli można przestać przejmować się siwymi włosami, świadczą one o tym, że dana osoba ma już swoje lata i jeśli dobrze się z tym czuje nie musi na siłę tego zmieniać, tylko dlatego, że robi tak większość osób. Warto dodać w tym miejscu, że bardzo dobrze i korzystnie dla naszej kondycji psychicznej jest pogodzić się z przemijaniem i tym, ze starzenie to nieunikniony proces. Walka na siłę z tym zjawiskiem, przypomina walkę z wiatrakami. Jesteśmy w niej skazani na porażkę, a jeśli mamy za duże oczekiwania, może pojawić się niepotrzebne rozczarowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here