Odżywki do włosów

Dla wielu kobiet odzywka do włosów stanowi podstawę w pielęgnacji. Bez niej włosy byłyby ciężkie do rozczesanie, ponieważ nadaje ona włosom blask i stają się śliskie oraz miękkie w dotyku. Dobrze jest korzystać z ich umiarem, ponieważ mogą zawierać szkodliwe substancje.

Dobrze jest dlatego wybierać świadomie i szukać w drogeriach produktów pozbawionych parabenów i silikonów. Nie są one o wiele droższe, a można znaleźć również produkty tańsze i z lepszym składem. Na pewno nie szkodzą one naszym włosom, a pomogą i będą zdrowsze. Dzięki temu nie będziemy musiały tak często podcinać włosów. Wiele kobiet chce tego uniknąć i kiedy tylko mogą to unikają podcinanie końcówek. Chcą zapuszczać swoje kosmyki, ponieważ są one ważnym atrybutem kobiecości.

Niektórym dziewczynom włosy rosną szybciej a innym wolniej. Nie wiadomo do końca od czego to zależy. Czasami szczególnie przy włosach kręconych może się wydawać, że bardzo słabo rosną, jest to oczywiste, bo wciąż się zawijają w spirale i wzrost jest niewidoczny, ale oczywiście jest. Niektóre kobiety inwestują pieniądze tylko w profesjonalne odżywki do włosów. Oczywiście wiąże się to najczęściej z tym, że są one dużo droższe jednak nie mam nic dziwnego w tym, że nie chcę ryzykować i eksperymentować na swoich włosach. dzieje się tak zwłaszcza w przypadku kobiet,które mają liche włosy i dany produkt im pomógł, bo na przykład został polecony w salonie fryzjerskim i dana klienta tak na nim polega, że boi się testować inne produkty. Wychodzi z założenia, że jeśli profesjonalistka poleciła daną odżywkę i szampon to wie dlaczego i lepiej nie ryzykować innych produktów. Każdy ma swoje argumenty.

Odżywki droższe mogą mieć lepszy skład jednak nie jest to żadna reguła. Najlepiej naszym włosom służą naturalne metody czyli produkty, które podarowała nam w prezencie sama natura. Najlepszym tego przykładem jest miód. jest on bogaty w wartości odżywcze i wiele kobiet powodzeniem stosuje go na swoich włosach. W przypadku takich naturalnych produktów nie ma obawy o to, że nam zaszkodzą. Jest to raczej niemożliwe. Ciężko również też je przedawkować, można samodzielnie wykonać sobie maseczkę na włosy miodu i żółtka opcjonalnie można dodać jogurt lub inny składnik,który wiemy, że pomoże naszym włosom. Takie naturalne metody szczególnie działają na włosy, które nie są obciążone zabiegamy fryzjerskimi. W wypadku ciągłego rozjaśniania włosów, prostowania ich i suszenia czy poddawania innym stylizacyjnym zabiegom raczej sprawdzą się profesjonalne odżywki, które mają chemiczny skład do niestety chemicznego już stanu naszych włosów. Czasem włosy mają tak dosyć, że zaczynają wypadać, jedynym rozwiązaniem staje się wtedy ich krótkie ścięcie. Jednak ono samo w sobie nie uratuje włosów, nadal będą wypadać, trzeba wtedy wprowadzić odżywienie organizmu od wewnątrz. Dobre efekty dadzą wyciągi ze skrzypu polnego i pokrzywy.
W takim momencie najlepiej dać włosom spokój i przestać robić z nimi cokolwiek, najlepiej zacząć je myć zwykłym delikatnym szamponem, a jeśli nałożenie odzywki jest konieczne, najlepiej również delikatną nałożyć i dokładnie spłukać, Włosy same sobie dojdą do siebie. Wszelkie koloryzacje i inne inwazyjne zabiegi trzeba odłożyć na inny raczej odległy czas, albo porzucić nawet te myśl całkowicie. Rzadko zdarza się co prawda, żeby doprowadzić włosy do totalnej ruiny, ale bywały takie sytuacje, dlatego nie należy bagatelizować ich właściwej pielęgnacji.

Dobrze jest podchodzić do tematów związanymi z włosami z rozsądkiem i rozumieć to, że wszystko co stosujemy ma na nie wpływ. Profesjonalne odzywki do włosów pomogą, jeśli nasze włosy im na to pozwolą, ale często dają one niestety złudzenie zdrowego włosa. Jeśli zawierają one silikon, poprawa stanu włosa jest raczej krótka, w dalszej perspektywie czasu dłuższe stosowanie takich preparatów nie przyniesie dobrych konsekwencji.

Drogerie są pełne różnych produktów i specyfików, czasami dosłownie nie wiadomo na co się zdecydować. Ceny również są przeróżne. Jeśli kompletnie nie mamy pojęcia, a cena nie gra roli, może dobrze jest poprosić o rade kogoś z obsługi sklepu. Na rynek wciąż wchodzi wiele owiści. Wystarczy, ze przez pół roku myjemy włosy tym samym szamponem i po tych miesiącach wchodzimy do sklepu jest tyle produktów, ze czujemy jak byśmy nie mieli żadnej wiedzy na ten temat. Ponieważ wchodzą do handlu maski, jedwabie do włosów, spraye, gumy. Zmienia się też szata graficzna produktów i czasami nie możemy po prostu rozpoznać swoich ulubionych specyfików.

Często również przepacamy za produkty, które zdają się mieć wyższą jakość, jednak to sprawnie przeprowadzona akcja marketingowa i piękna szata graficzna sprawiają, że mamy zaufanie do takich produktów. Warto kierować się rozsądkiem i nie przepłacać, jeśli uznamy, ze jest tańszy odpowiednik, który też zaspokaja nasze potrzeby. Często niestety jest tak, że płacimy duże pieniądze za nazwę firmy i jej popularność. Znacznie lepiej jest analizować skład i polegać na własnym doświadczeniu, a nie kampanii reklamowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here