Jaką prostownicę wybrać?

Nic tak nie potrafi wyprowadzić kobiety z równowagi, jak sterczące we wszystkie strony niesforne kosmyki włosów.
Dobrze ułożona fryzura, jest nieodłącznym elementem zadbanego wyglądu, oraz dobrego samopoczucia każdej z nas.
Co jednak zrobić, gdy natura nie obdarzyła nas pięknie układającymi się włosami i bez właściwej stylizacji nie łatwo jest nam osiągnąć satysfakcjonującą fryzurę?
Z pomocą przychodzą nam tutaj, obecne na rynku urządzania do stylizacji włosów.
To właśnie dzięki nim, osoby o prostych włosach mogą cieszyć się bujnymi lokami, a posiadaczki włosów kręconych mogą pochwalić się gładka taflą włosów, zawsze wtedy gdy przyjdzie im na to ochota.
Używając jednak urządzeń do stylizacji włosów na gorąco, zawsze pamiętajmy o właściwej ochronie włosów przed działaniem wysokiej temperatury.
Jeśli nie zabezpieczymy odpowiednio naszych włosów przed negatywnymi skutkami stylizacji na gorąco, z biegiem czasu ulegną one znacznym zniszczeniom i ciężko będzie z nich wyczarować, jakąkolwiek fryzurę.
Dlatego zanim przystąpimy do układania fryzury, zawsze nałóżmy na kosmyki preparat ochronny, znajdziemy je w większości drogerii i w każdym sklepie z artykułami fryzjerskimi.
Występują pod postacią mgiełek, olejków oraz wygodnych sprejów.
Kolejną kluczową kwestią, która musimy przemyśleć mając na względzie codzienne układanie fryzury, jest wybór urządzenia, którym będziemy dokonywać stylizacji naszych włosów.
O ile z wyborem urządzenia służącego do kręcenia włosów nie ma większego problemu, o tyle zakup prostownicy potrafi stanowić już nie lada wyzwanie.
Osoby podejmujące decyzję o prostowaniu swoich włosów, nawet jeśli będą dokonywały tego okazjonalnie, powinny zadbać o dobra jakość urządzenia.
Ponieważ to właśnie prostownica jest jednym z najbardziej szkodliwych dla naszych włosów, urządzeń do stylizacji.
W internecie znajdziemy wiele rodzajów prostownic, różnią się kształtem, rodzajem płytek, oraz sposobami użytkowania.
Z niektórymi prostownicami możemy pracować na mokrych włosach, inne zaś stworzone są do pracy na włosach już dokładnie wysuszonych.
Na rynku znajdziemy prostownice, działające standardowo w oparciu o metodę podobną do żelazka, ale i takie, które dzięki działaniu pary dodatkowo ułatwiają proces prostowania kosmyków.
Wiele osób przed dokonaniem zakupu poszukuje odpowiedzi na pytanie, jakie są najlepsze prostownice do włosów?
Czy warto kupić tę z wyższej półki, czy to zbędny wydatek i można cieszyć się podobnymi efektami, kupując zwykłą prostownicę w markecie.
Chcąc zminimalizować uboczne skutki prostowania włosów, zawsze warto sięgnąć po prostownicę profesjonalną.
Nie tylko będziemy cieszyć się dłużej jej sprawny działaniem, ale i będzie ona łaskawsza dla naszych włosów.
Dokonując wyboru prostownicy, koniecznie musimy zdawać sobie sprawę z tego, jak ważną rolę odgrywają w całym urządzeniu jego płytki.
To właśnie one są odpowiedzialne za efekty, które otrzymamy na naszych włosach, oraz za stopień zniszczenia włosów w efekcie użytkowania urządzenia.
W sklepach spotkamy prostownice z płytkami metalowymi i szklanymi, poznamy je po dość niskiej cenie, jednak tego typu urządzeń powinniśmy unikać.
Płytki metalowe, oraz szklane nie wpływają korzystnie na nasze włosy, powodują ich rozdwajanie oraz łamliwość, poza tym bardzo wolno się nagrzewają.
Kolejnym rodzajem płytek zastosowanych w urządzeniach prostujących są płytki wykonane z ceramiki.
Urządzenia z tym rodzajem płytek, będą kosztowały już ponad 150 złotych, ale urządzenie jest warte swojej ceny, bowiem płytki ceramiczne są bezpieczniejsze dla włosa, szybko się nagrzewają i sprawnie radzą sobie z prostowaniem, nawet najbardziej opornych loków.
W sprzedaży znajdziemy jeszcze prostownice z płytką tytanową, ten produkt jest również godny wzięcia pod rozwagę.
Płytki tytanowe szybko i równomiernie się nagrzewają, dając nam możliwości wyprostowania włosów, nawet tych wyjątkowo grubych i falowanych już za pierwszym pociągnięciem.
Za jedne z najdroższych, ale zarazem najlepszych urządzeń służących do prostowania włosów, uważa się prostownice z płytkami turmalinowymi.
Dzięki zastosowaniu tego rodzaju materiału, płytki naszej prostownicy w czasie nagrzewania się, będą emitowały jonu ujemne.
Jony ujemne zaś, zbawiennie działają na nasze włosy, zapobiegając ich elektryzowaniu się, oraz puszeniu.
Prostownice z tym rodzajem płytek, uważane są za jedne z najbezpieczniejszych dla struktury włosa.
To właśnie taką prostownice powinniśmy wybrać, jeśli zależy nam na połączeniu idealnie wyprostowanych włosów, z maksymalną ochroną przed zniszczeniami.
Wybierając prostownice dla siebie, poza rodzajem materiału z którego są wykonane płytki, zwróćmy również uwagę na ich szerokość.
Panie o długich i gęstych włosach, szybciej wyprostują włosy prostownicą o szerokich płytach, aniżeli tą z płytkami cienkimi.
Jeśli wybierzemy prostownicę o zaokrąglonych brzegach, będzie nam ona równie dobrze służyła do prostowania włosów, jak i do ich finezyjnego zakręcania, warto wziąć to pod uwagę.
Dzięki właściwie dobranej prostownicy, będziemy w stanie uzyskać efekt prostych włosów i olśnić fryzurą otoczenie, zawsze wtedy gdy tylko przyjdzie nam na to ochota.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here