Na czym polega krioterapia zmian powierzchownych

Krioterapia to nic innego jak popularna metoda leczeniem zimnem. Sam zabieg w dużym skrócie mówiąc polega na przyłożeniu do zmian skórnych specjalnego aplikatora, dzięki któremu możliwe jest przeniesienie zimna. Tkanka zamrażana jest za pomocą ciekłego azotu. Krioterapia przynosi satysfakcjonujące efekty przy różnego rodzaju zmianach skórnych.

Szerokie zastosowanie

Jak wspomniano we wstępie krioterapia znajduje bardzo szerokie zastosowanie we współczesnej dermatologii, dlatego też kliniki dermatologiczne coraz częściej oferują tego typu zabiegi. Krioterapia wykorzystywana jest najczęściej do usuwania brodawek skórnych, czyli popularnych kurzajek. W wielu przypadkach wystarczy tylko jeden zabieg, aby pozbyć się kłopotliwych kurzajek. Kilkukrotne powtórzenie zamrażania brodawek wymagane jest jedynie przy zmianach na stopach.

Zamrażanie ciekłym azotem doskonale sprawdzi się także przy różnego typu znamionach. Dobra klinika dermatologiczna bardzo często oferuje krioterapię zamiast inwazyjnych zabiegów chirurgicznych i laseroterapii. Jest to idealny wybór dla osób, które raz na zawsze chcą pozbyć się brodawek łojotokowych, czy też naskórkowych brodawkowatych.

Krioterapia miejscowa – co trzeba wiedzieć?

Zabieg krioterapii polega na przeprowadzeniu odpowiedniego nawiewu specjalną substancją chłodzącą bezpośrednio na wybrany obszar skóry. Nawiew trwa około 3 minuty i przy jego udziale wykorzystywany jest zazwyczaj ciekły azot o temperaturze -176 stopni. Niektóre kliniki dermatologiczne korzystają również z dwutlenku węgla, który osiąga temperaturę -70 stopni. Przy wielu zmianach skórnych satysfakcjonujący efekt przynosi samo ochłodzone powietrze o temperaturze -25 stopni.

Charakterystyczną odmianą krioterapii miejscowej jest kriodestrukcja, która z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz większą popularność. Warto wspomnieć o tym, że zabieg zamrażania i rozmrażania przeprowadza się kilkukrotnie w trakcie jednego cyklu. Tylko w ten sposób możliwe jest zamrożenie poszczególnych struktur wewnątrzkomórkowych i uszkodzenie błony biologicznej, dzięki czemu może dojść do zniszczenia niechcianej tkanki. Godna polecenia jest nowoczesna klinika dermatologiczna, która korzysta z zaawansowanego urządzenia Cryo-S.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here