Jak zadbać o siebie na wiosnę

Wiosna to ostatni moment, by zadbać o siebie. Wystarczy chwila nieuwagi, by okazało się, że na brzuchu oraz udach mamy za dużo tkanki tłuszczowej. Dzisiejsza medycyna jest w stanie poradzić sobie z problemem nadprogramowych kilogramów, a nawet wykorzystać tkankę tłuszczową, by poprawić wygląd pacjenta. Czym jest lipotransfer i co trzeba wiedzieć przed zabiegiem?

Lipotransfer – co to jest?

Tłuszcz jest naturalnym materiałem wypełniającym. Niestety najczęściej spotykamy go na brzuchu oraz udach. Są to miejsca, w których niechętnie jest widziany. Dzięki osiągnięciom medycyny estetycznej można go jednak wykorzystać, by naprawić mankamenty urody.

Przeszczepianie tłuszczu to zabieg, który ma na celu przeniesienie tłuszcz z miejsc niechcianych, tak gdzie jest pożądany. Najczęściej wykorzystywany jest do wypełnienie zmarszczek oraz bruzd na twarzy. Warto jednak wiedzieć, że sprawdzi się również wypełniając bruzdy po bliznach czy inne ubytki skórne.

Powiększenie biustu własnym tłuszczem czy korekta kształtu pośladków również jest możliwa. Dzięki temu zabiegowi piersi oraz pośladki mogą otrzymać kształt pożądany przez pacjentkę.

Jak wygląda zabieg lipotransferu?

Lipotransfer jest zabiegiem, którego pierwszym etapem jest usuniecie tłuszczu z miejsc, gdzie występuje w nadmiarze. Liposukcja, czyli odessanie tłuszczu, przeprowadzana jest przy pomocy specjalnej rurki, dzięki której tłuszcz jest odsysany.

Kolejnym etapem jest przygotowanie tłuszczu do podania. Jest on odwirowany, dzięki czemu zostają usunięte martwe komórki oraz nadmiar płynów. Ostatnim etapem jest wstrzykniecie pozyskanych komórek tłuszczowych w wybrane miejsca.

Przeszczepianie tłuszczu przeprowadzane jest za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Niestety trzeba pamiętać, że ilość komórek tłuszczowych, które mogą zostać przeszczepione w trakcie jednego zabiegu jest ograniczona, dlatego czasami zachodzi konieczność wykonania powtórnego przeszczepienia tłuszczu.

Powiększenie biustu własnym tłuszczem, uzupełnienie zmarszczek czy bruzd, które powstały na skórze nie jest w dzisiejszych czasach problemem. Uzupełniając niedoskonałości własnym tłuszczem pacjent nie musi obawiać się, że organizm odrzuci materiał. Nie są również groźne uczulenia oraz alergie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here