masaż bańką chińską - czy jest skuteczny?

Masaż bańką chińską zdobył ogromną popularność już jakiś czas temu. Dzięki niemu jesteśmy w stanie pozbyć się cellulitu z wybranych partii ciała, a nawet zredukować tkankę tłuszczową. Podczas masażu bańką chińską dochodzi do próżniowego zasysania skóry. W ten sposób poprawia się jej ukrwienie i skutecznie walczy ze ‚skórką pomarańczową’.

Masaż bańką chińską wykonany w domowym zaciszu jest szybki i skuteczny. Żeby zaobserwować efekty wystarczy wykonać kilka zabiegów. Jest to świetne rozwiązanie, jeżeli chcemy pozbyć się cellulitu, ujędrnić skórę i wymodelować sylwetkę. Do przeprowadzenia takiego masażu potrzebny jest nam wyłącznie zestaw baniek chińskich oraz oliwka.

Jak wykonać masaż bańką chińską?

Krok 1 – należy przygotować miejsce, które ma być masowane. Wystarczy nasmarować je oliwką. Dzięki jej zastosowaniu łatwiej będzie przesuwać bańki po skórze.

Krok 2 – rozmiar bańki powinien być dopasowany do miejsca, które będzie masowane. Bańka nie może być ani za mała, ani za duża. Jej trzymanie musi być dla nas komfortowe, ponieważ zabieg jest dość intensywny.

Krok 3 – wybraną bańkę do masażu chińskiego, należy podgrzać w ciepłej wodzie. Wystarczy ją w niej zanurzyć, następnie wyciągnąć i osuszyć.

Krok 4 – przed rozpoczęciem masażu, należy przyssać bańkę do skóry. Na początku masaż może być bolesny, ale z czasem da się przywyczaić. Żeby było przyjemniej można zacząć od mniejszego rozmiaru bańki do masażu.

Krok 5 – po wykonaniu masażu bańką chińską danej partii, należy odessać bańkę. Aby to zrobić najlepiej jest włożyć do niej palec, wtedy powietrze zostanie dopuszczone do środka.

Przeczytaj też: http://www.studiodeco.pl/farba-ceramiczna-jakie-ma-zastosowanie-i-czym-sie-charakteryzuje/

Przeciwwskazania do masażu bańką chińską

Masaż bańką chińską mimo, że jest skuteczny to nie mogą z niego korzystać wszyscy. Jakie istnieją przeciwwskazania do zabiegu?

Od masażu bańką chińską, powinny wstrzymać się przede wszystkim osoby:

  • borykające się z gorączką,
  • chore na nowotwór,
  • kobiety ciężarne,
  • chore na schorzenia zakaźne,
  • kobiety w okresie menstruacji,
  • z hemofilią,
  • z cerą naczynkową,
  • posiadające żylaki.

Źródło: https://terazmoda.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here