Mycie twarzy

Marzeniem każdej kobiety jest piękna i zadbana cera. Zdrowa cera w bardzo dużym stopniu przekłada się na nasz wygląd zewnętrzny. Jak zadbać o swoją cerę nie udając się na kosztowne zabiegi w salonach kosmetycznych? Podstawą dla pięknej i zdrowej cery jest zadbanie o nią od podstaw. Przede wszystkim ważna jest do tego odpowiednia dieta, właściwy poziom nawodnienia organizmu oraz higienicznym tryb życia. Połączenie tych czynników zapewni nam widoczną poprawę wyglądu naszej cery.

Odpowiedni poziom nawodnienia

Ważne jest to, aby pić 1,5 litra wody dziennie. W przypadku, gdy często pijemy kawę czy herbatę, należy pić 2 litry wody, ponieważ napoje te odwadniają. Zaniedbując nawadnianie organizmu, na negatywne skutki nie będziemy musieli bardzo długo czekać. Odwodniony organizm wpływa na naszą cerę w ten sposób, że jest ona mało promienna, szara, ze skłonnością do szybszego starzenia się. Cera osoby, nawadnia swój organizm będzie jędrniejsza i zdrowsza.

Przeczytaj reż: http://www.bytovia.pl/lubczyk-gdzie-go-stosowac/

Higieniczny tryb życia

Ważnym aspektem, który z pozoru wydaje się błahy jest sen.  Liczba godzin snu powinna być większa niż 6 i mniejsza niż 10. Kolejnym ważnym aspektem jest unikanie wyrobów nikotynowych, ruch na świeżym powietrzu (minimum 30 min. dziennie), unikanie napojów alkoholowych oraz napojów zawierających kofeinę. Jeżeli zadbamy o powyższe kwestie naszego trybu życia, skóra twarzy odwdzięczy się nam stokrotnie.

Gimnastyka mięśni twarzy

W ciągu dnia lub wieczorem kiedy mamy wolą chwilę warto wykonać sobie 20-30 minutowy masaż twarzy. Zaczynamy od czoła, następnie masujemy nos i policzki. Na końcu zabieramy się za brodę i szyję. Dbanie o mięśnie twarzy pozwoli nam uniknąć np. opadania kącików ust czy oczu na starsze lata.

Źródło: https://enklawaurody.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here