Farbowanie włosów henną - zalety i wady

Nawet gdy decydujesz się na zmianę koloru swoich włosów, rzadko kiedy udajesz się z tym pomysłem bezpośrednio do zakładu fryzjerskiego. Wiesz bowiem dobrze o tym, że w takim miejscu za samo farbowanie zapłaciłabyś przynajmniej te dwieście złotych. W dużych polskich miastach cena tej usługi mogłaby być jeszcze wyższa. A do niej musiałabyś jeszcze doliczyć koszty samego obcinania kosmyków, łącznie płacąc za to wszystko nawet pół tysiąca złotych! Wolisz te pieniądze zaoszczędzisz, dlatego uznajesz, że sama poradzisz sobie równie dobrze z przefarbowaniem swoich kosmyków. Postanawiasz zająć się tym zadaniem podczas najbliższych wolnych dni, dlatego gdy tylko zaczyna zbliżać się weekend, udajesz się do drogerii i przeszukujesz półki z preparatami do włosów, szukając na nich odpowiednich produktów do farbowania. Natrafiasz nie tylko na zwykłe i najpopularniejsze farby, ale też na zupełnie naturalne kosmetyki. Wśród nich właśnie pojawia się m.in. henna grafitowa, której kolor niemalże od razu się zachwyca – o takim właśnie marzyłaś, dlatego czym prędzej udajesz się ze swoim idealnym produktem do kasy i wiesz, że podejmujesz dobrą decyzję. Czy jednak znasz różnice występujące między klasycznymi farbami a henną? Czy wiesz, czym charakteryzuje się ten naturalny produkt do koloryzacji? Najpierw poznaj odpowiedzi na te pytania. Mimo iż henna stała się wręcz uwielbianą przez kobiety alternatywą dla klasycznych farb, nie zawsze sprawdza się ona dobrze. Uchodzi za produkt w pełni naturalny, który nie niszczy włosów, ale czy rzeczywiście można opisywać go w samych superlatywach? Czy henna naprawdę nie ma żadnych wad i czy możesz ją bezpiecznie stosować, nawet jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia w przeprowadzaniu podobnych zabiegów fryzjerskich?

Każda henna jest produktem przeznaczonym do koloryzacji. W jej składzie możesz odnaleźć mieszankę zróżnicowanych ziół, które dzięki odpowiedniemu zestawieniu zagwarantują ci zupełnie nowy odcień włosów. Henna zawiera w sobie naturalne substancje barwiące. Gdybyś zastosowała je w ich pierwotnej postaci, najprawdopodobniej nie byłabyś usatysfakcjonowana osiągniętymi efektami – na twojej głowie zagościłby mocno pomarańczowy bądź czerwony kolor. Dopiero dodatek pewnych substancji zapewnia optymalne rezultaty. Po zmieszaniu naturalnych składników barwiących z innymi uzupełniającymi chemikaliami uzyskuje się mieszanki, które koloryzują kosmyki na odcienie brązowe, czarne, rude, blond czy właśnie grafitowe. Na pewno sporą zaletą każdej henny może być jej skład. Skoro na próżno szukać w nim jakichkolwiek drażniących i chemicznych dodatków, możesz go uznać za w stu procentach bezpieczny. Bez obaw stosujesz go na swoich włosach i nie martwisz się o to, że henna grafitowa jakkolwiek źle na nie wpłynie, zniszczy je lub spowoduje rozdwajanie się samych końcówek. Zalet farbowania włosów henną jest jednak znacznie więcej. Koniecznie się z nimi wszystkimi zapoznaj, jeżeli jeszcze do tej pory nie przekonałaś się do tego naturalnego preparatu koloryzującego i wciąż kupujesz sztuczne i chemiczne, drogeryjne farby.

Pierwszą zaletą każdej henny, o której już zresztą wspomnieliśmy, jest jej naturalny skład. Spójrz tylko na opakowanie takiego produktu. Przeczytaj dokładnie, co takiego możesz w nim znaleźć. Będziesz zachwycona, gdy nie dostrzeżesz na etykiecie żadnych dziwnie brzmiących substancji, pod którymi mogłyby się kryć przeróżne chemikalia. Henna wbrew pozorom jest w stanie nie tylko zmienić kolor twoich włosów, ale także i o nie zadbać. Jeżeli będziesz regularnie jej używać, twoje kosmyki nabiorą naturalnego blasku. Staną się mocniejsze i grubsze. Zwiększą też swoją objętość i nabiorą przyjemnej puszystości. Mogą też stać się prostsze, zwłaszcza jeśli na co dzień zazwyczaj się kręcą lub falują. Niektórzy uznają hennę za produkt pielęgnacyjny i odżywczy. Korzystając z niego, upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu – nie tylko zmienisz swój wygląd, ale jeszcze zadbasz o swoje kosmyki i to z pomocą samych naturalnych substancji. Nie będziesz ryzykować osłabieniem swoich kosmyków. Po takim naturalnym farbowaniu na pewno się one nie zniszczą. Nie będą się w ogóle rozdwajać, łamać czy nadmiernie wypadać. Wzmocnione staną się też bardziej odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne. Z henny możesz więc korzystać bez obaw i to dość regularnie – nawet gdybyś farbowała nią swoje włosy średnio co miesiąc, nie zaszkodziłabyś im nawet w minimalnym stopniu. Zyskałabyś natomiast szansę na bezpieczną metamorfozę. Bo obecnie w sklepach i drogeriach taką hennę znajdziesz w naprawdę zróżnicowanych i fantastycznych odcieniach kolorystycznych. Sama zdecyduj o tym, na jaki kolor masz tym razem ochotę. Być może będzie to oryginalna henna grafitowa, a być może ta klasyczna o brązowej lub jasnej barwie.

Nie bój się również tego, że koloryzacja włosów henną okaże się nietrwała, a osiągnięte dzięki niej efekty już po paru tygodniach przestaną być widoczne. Wbrew pozorom ten naturalny produkt pozwala ci cieszyć się nowym odcieniem kosmyków przez bardzo długi czas!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here