System ERP - nowoczesne narzędzie do zarządzania firmą

Kontrola magazynu, sprzedaż, księgowość i finanse, kadry i płace – to tylko kilka z obszarów, nad którymi trzeba mieć ścisłą kontrolę, zarządzając firmą. Jak zachować czujność i nie pozwolić sobie na błędy? Maksimum bezpieczeństwa i jakości zapewni nowoczesne, kompleksowe oprogramowanie do sterowania procesami w przedsiębiorstwie.

System ERP – korzyści dla firmy

Co zrobić, by zwiększyć efektywność zarządzania firmą? W dzisiejszym opanowanym przez nowe technologie świecie podstawą jest dobre oprogramowanie. To od niego w dużej mierze zależy wydajność i skuteczność działania. Zwłaszcza w większych firmach, gdzie trzeba mieć jednoczesną kontrolę nad wieloma obszarami, przyda się zintegrowany system funkcjonujący w oparciu o jedną bazę danych. Oprogramowanie ERP (z ang. Enterprise Resources Planning) pozwoli zoptymalizować procesy, zapewni szybką aktualizację danych, podniesie bezpieczeństwo danych. Jego wdrożenie przełoży się też na oszczędność czasu i obniżenie kosztów.

Na czym polega nowoczesność systemu ERP?

System ERP nie ma sobie równych, jeśli chodzi o efektywność. Jego podstawową przewagą jest jedna baza danych. W praktyce działa to tak, że dane wprowadzone przez jedną osobę np. w sektorze sprzedaży, natychmiast aktualizują dane we wszystkich obszarach: w stanie magazynowym, w księgowości, w zaopatrzeniu.Koniec z ręcznym wpisywaniem informacji przez każdy dział osobno – to sporo zaoszczędzonego czasu, ale i zminimalizowane ryzyko popełnienia błędu. System typu ERP daje pełną kontrolę i gwarantuje kompleksową obsługę całego przedsiębiorstwa, niezależnie od jego wielkości i specjalizacji.

Którego dostawcę oprogramowania biznesowego wybrać?

Wdrożenie systemu ERP w firmie najlepiej rozpocząć od konsultacji z firmą zajmującą się produkcją lub dostawą tego typu oprogramowania. Tych na polskim rynku powstaje coraz więcej.Którą wybrać? Warto zacząć od rozeznania się w ofercie. Ważny jest nie tylko cennik, ale przede wszystkim zakres świadczonych usług. Niektóre firmy oferują jedynie sprzedaż oprogramowania, inne pomagają także w przeszkoleniu pracowników czy oferują bieżące wsparcie w razie problemów. Niektóre w ramach standardowych usług proponują także regularne aktualizacje zwiększające funkcjonalność systemu ERP.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy BPSC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here