Regeneracja włosów z olejem kokosowym

Zapewne zgadzasz się, że znalezienie odpowiedniego środka na suche włosy w dżungli różnych marek i produktów jest bardzo trudne. Jednak nie bój się! Tutaj już za chwilę poznasz niezwykle proste i skuteczne rozwiązanie, a mianowicie olej kokosowy we włosach. Prawdopodobnie widziałaś, że olej kokosowy używany jest na przykład do gotowania, ale zapewne nie zastanawiałaś się, w jaki sposób olej kokosowy może poprawić stan twoich włosów, odżywić je i dodać blasku. Cóż, jeśli jesteś ciekawa, jak i dlaczego powinnaś nałożyć olej kokosowy na włosy, nie zatrzymuj się, czytaj dalej.

Olej kokosowy jest najbogatszym naturalnym źródłem średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, niezbędnym do dobrej pielęgnacji włosów. Pośrednie kwasy tłuszczowe przyczyniają się do bardziej efektywnej absorpcji głównych składników odżywczych we włosach, co może być istotną zaletą i zapewniać skuteczny efekt.

Dzięki właściwościom grzybobójczym olej kokosowy skutecznie eliminuje łupież i zapewnia włosom dodatkową wilgoć. Włosy okalają twarz, więc trzeba się nimi zająć, by być piękną.

Jeśli zdarzyło się, że włosy stały się matowe i suche, olej kokosowy może zapewnić połysk i zdrowie, które sprawią, że będzie wyglądać spektakularnie.

Dzięki wyjątkowym właściwościom olej kokosowy może być pomocny dla Twojej urody. Wpływ oleju kokosowego na szeroki zakres zabiegów związanych z włosami został udowodniony naukowo. Twierdzono również, że olej kokosowy działa lepiej niż jakiekolwiek inne środki.

Ten cud natury nie zawiera alkoholu, silikonu ani innych chemikaliów, które mogą uszkodzić włosy, a tym samym gwarantuje to skuteczność produktu.

Połowa oleju kokosowego składa się z kwasu tłuszczowego znanego jako kwas laurynowy. Przypomina naturalne białka we włosach, dzięki czemu jest bardziej wytrzymały i elastyczny. Poza tym ten kwas ma jasną strukturę molekularną, co przyczynia się do wniknięcia do wnętrza włosów, gdzie wprowadza odżywienie i połysk.

Jaki olej kokosowy powinnaś użyć?
Chociaż wszystkie oleje kokosowe mogą być korzystne, szczególnie zaleca się stosowanie oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia lub nierafinowanego oleju z następujących powodów:
– Kiedy olej jest nierafinowany, wszystkie jego właściwości pozostają nienaruszone.
– Zapach nie jest zmieniony ani usunięty.
– Nie przeszedł żadnego procesu hydratacji.
– Jest wolny od substancji chemicznych.

Olej kokosowy do włosów.
Olej kokosowy działa niesamowicie dobrze, aby naprawić wszelkie problemy związane z włosami. W rzeczywistości, w miejscach takich jak Indie i Filipiny, olej kokosowy był używany od wieków jako środek do pielęgnacji skóry głowy i zapobiegania suchości.

Spójrzmy na niektóre z jego najlepszych zastosowań.

Naprawa suchych włosów.
Olej kokosowy jest dobry dla naprawy włosy, które stały się suche od barwników i substancji chemicznych, ponieważ wnika we włosy i odżywia je od nasady do końcówek.

Włóż od trzech do pięciu łyżek (45 do 75 g) oleju kokosowego do miski. Ilość będzie się różnić w zależności od tego, jak długie i grube są twoje włosy. Pocieraj olej w dłoniach, aby go ogrzać i delikatnie nałóż go na miejsca, w których najbardziej go potrzebujesz. Pamiętaj, aby nosić stare ubrania, ponieważ olej może kapać i je plamić.

Użyj palców, aby najpierw rozprowadzić olej przez włosy. Następnie możesz użyć grzebienia i delikatnie używać go w obszarach, które najbardziej go potrzebują. Zakryj głowę czepkiem lub ręcznikiem.
Pozwól, aby olej działał przez około dwie godziny, lub dla głębszego efektu, niech działa przez całą noc. Następnie umyj włosy ulubionym szamponem i powtarzaj tę procedurę od dwóch do trzech razy, aż nie będzie już żadnych pozostałości tłuszczu we włosach. Naturalnie wysusz włosy i ciesz się nową miękkością i blaskiem włosów.

Usuwanie łupieżu.
Oprócz swoich właściwości upiększających olej kokosowy jest także naturalnym środkiem przeciwgrzybiczym, co czyni go idealnym do leczenia łupieżu. Aby osiągnąć ten efekt, używaj oleju kokosowego na skórze głowy od jednego do czterech razy w miesiącu. Pozwól olejowi pracować przez godzinę, a następnie umyj go normalnie szamponem przeciwłupieżowym. Jego właściwości nawilżające pomogą rozwiązać problemy związane z łupieżem.

Olej kokosowy i aloes.
Połącz olej kokosowy z aloesem, aby uzyskać luksusowy zabieg. Jeśli chcesz szybko odżywić włosy, możesz połączyć dwa cuda natury, takie jak aloes i olej kokosowy. Zobaczysz, jak niesamowite stają się twoje włosy po takim zabiegu.

Weź 10 liści aloesu, przekrój je i usuń przezroczysty żel ze środka.
Włóż żel do miseczki i dodaj podobną ilość oleju kokosowego.
Ogrzej to przez bardzo niskie ciepło, aż uzyskasz jednorodną mieszaninę. Następnie rozprowadź mieszaninę równomiernie na włosach. Przykryj włosy czepkiem i pozwól działać tej miksturze przez 30 minut. Opłucz i umyj jak zwykle za pomocą szamponu i odżywki, maksymalnie dwa razy. Wytrzyj jak zwykle i ciesz się niesamowitym pięknem włosów. Rozpieszczaj włosy za pomocą oleju kokosowego. Kiedy zobaczysz wyniki regularnego używania, z pewnością uwzględnisz to w swoich procedurach piękności, aby Twoje włosy już zawsze wyglądały tak niesamowicie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here