Jakie meble na stanowisko manicure

Poszczególne stanowiska manicure mogą się od siebie różnić, ale prawie zawsze łączyć je będą zbliżone meble. To one w dużej mierze decydują o praktyczności i użyteczności tych stanowisk. Wśród nich występują przede wszystkim stoliki do manicure oraz uzupełniające krzesła.

Element nr 1 – krzesło

Odpowiednio zbudowane i wyprofilowane krzesło pozwoli zadbać o ergonomię stanowiska do pracy. Najlepiej by było sprawdzić na sobie różne warianty tego mebla i po prostu ocenić w ten sposób, na którym z nich praca może być najwygodniejsza. Każda stylistka ma jednak własny indywidualny tryb działania. Niektóre lubią być bardzo blisko blatu, podczas gdy inne pracują niemalże w pozycji wyprostowanej.

Na pewno zawsze dobrym i najbardziej uniwersalnym wyborem będzie krzesło z regulowaną wysokością. Coś takiego trzeba też zaoferować klientkom. Krzesło musi bowiem dostosowywać się do wzrostu osoby, która ma na nim usiąść.

Element nr 2 – stolik

Teraz, dysponując już krzesłami, dość łatwo można dopasować do nich pasujący stolik do manicure, dostosowując po prostu jego wysokość do wysokości krzeseł. A co z szerokością? Jest to parametr informujący o tym, jaka odległość wystąpi między stylistką a klientką. Ta odległość nie może być zbyt duża. Należy więc zadbać o to, aby stolik umożliwił swobodną pracę nad dłońmi i paznokciami klientki. Na szersze stoliki do manicure mogą sobie pozwolić stylistki posiadające dłuższe ręce.

W przypadku aranżowania niewielkiego stanowiska warto natomiast rozważyć zakup stolika składanego. Po zakończonej pracy wystarczy go złożyć, aby odzyskać część przestrzeni i w ten sposób zaoszczędzić trochę miejsca.

Dodatkowe i uzupełniające akcesoria

Stolik do manicure wraz z dwoma krzesłami tworzą podstawę każdego stanowiska do stylizacji paznokci, jednakże to stanowisko można jednak efektywnie uzupełnić, dobierając do niego inne elementy meblarskie. Mowa tu przede wszystkim o różnego rodzaju szafkach i szufladach. Dzięki nim możliwe będzie bezpieczne przechowywanie wszystkich narzędzi, kosmetyków i akcesoriów.

A to ważne, by każdy z takich produktów miał swoje stałe i jasno określone miejsce. Porządek w miejscu pracy jest bardzo ważny. To na jego podstawie klientki często oceniają jakość salonów.

Stoliki do manicure dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here