Bronzer - jak wybrać i prawidłowo aplikować?

Jednym z niezastąpionych kolorowych kosmetyków, który powinien znajdować się w kosmetyczce każdej kobiety jest bronzer do twarzy. Bronzer jest to kosmetyk z serii pudrów. Nazywany jest również pudrem brązującym. Stosujemy go głównie do twarzy, ale także możemy go zaaplikować na skórę ciała. Jego fundamentalną funkcją jest nadanie cerze zdrowego, promiennego wyglądu. Służy również podkreśleniu naturalnej opalenizny oraz korygowanie kształtu twarzy, nadając trójwymiarowości. Bronzery występują w trzech formach: w kamieniu, tak zwany prasowany, w kulkach, inaczej mówiąc w perełkach oraz w kremie. Bronzer powinien być nakładany dużym pędzlem na wybrane partie twarzy w celu jej optycznego wyszczuplenia. Pamiętając oczywiście o zatarciu granicy kosmetyku i naturalnego koloru skóry. Na jakie miejsca na twarzy wymagają zastosowania bronzera? Tutaj odpowiedź nie jest prosta. Wszytko zależy od tego co pragniemy osiągnąć i przede wszystkim od naturalnego kształtu naszej twarzy. Nim przystąpimy do aplikacji bronzera, musimy ustalić, jaki kształt ma nasza twarz i dobrać do niej odpowiedni sposób korekty. Istnieje 6 podstawowych zarysów owalu twarzy, a są to:
twarz owalna, twarz okrągła, twarz podłużna, twarz kwadratowa, twarz trójkątna, twarz trapezowa. Prawidłowo przeprowadzona analiza twarzy jest niezbędna do wykonania korekty twarzy. Określając kształt naszej twarzy musi zacząć od określenia proporcji twarzy. Wykonuje się go na podstawie tak zwanego podziału poziomego i pionowego. Podział pionowy wykonuje się poprzez linię prostą przechodzącą przez środek czoła, nosa i brody, która pozwala określić asymetrię twarzy. Natomiast podział poziomy wyznaczają trzy poziome linie, dzieląca twarz na części. Pierwsza biegnie od nasady włosów do najwyższego punktu łuku brwiowego. Należy zanalizować linię zarostu włosów, czy rosną w linii okrągłej, poziomej, czy występują zakola. Druga linia rozpoczyna się na łuku brwiowym i biegnie do czubka nosa. To właśnie długość nosa pozwala określić wysokość tej strefy. Jeśli będzie on zbyt długi spowoduje o dysproporcje twarzy i ta część będzie dominowała na twarzy. W niniejszej strefie dokonujemy jeszcze oceny szerokości twarzy oraz położenie uszu. Trzecia rozpoczyna się na wysokości czubka nosa i kończy na linii brody. W tej strefie oceniamy kształt kości żuchwy oraz położenie i kształt ust. Gdy mamy przeprowadzony podział, możemy przejść do zakwalifikowania naszej twarzy do jednej z kategorii twarzy.
Twarz owalna charakteryzuje się wysokim czołem, policzki stanowią najszerszy fragment twarzy, która zwęża się w kierunku podbródka. Podbródek jest delikatnie zaokrąglony, a zarost włosów półokrągły. Ten typ twarzy ze względu na idealne proporcje nie potrzebuje żadnych poprawek. Wystarczy jedynie wyrównać koloryt odpowiednim podkładem oraz podkreślenie rysów za pomocą różu.
Twarz okrągła jest znacznie krótsza od twarzy owalnej. Posiada dość szerokie czoło i półokrągły zarost włosów. Ma także pełne policzki i niewidoczne kości policzkowe. Kości policzkowe także są niewidoczne, a podbródek jest mały i zaokrąglony. W tym przypadku bronzer aplikujemy na boki twarzy oraz na linię przechodzącą tuż pod brodą.
Twarz podłużna charakteryzuje się wysokim czołem i półokrągłym zarostem włosów. Wyróżnia się dysproporcją w 1 i 3 strefie. Kości policzkowe są lekko zarysowane. W tej sytuacji musimy skrócić i jednocześnie poszerzyć twarz. W tym celu nakładamy bronzer przy linii włosów, kości policzkowe oraz podbródek
Twarz trójkątna charakteryzuje się szeroki, wysokim i wypukłym czołem z zarostem włosów z wyraźnymi kątami. Policzki zwierzają się ku dołowi, a kości policzkowe są lekko zarysowane. Kości żuchwy są niewidoczne, a podbródek jest wąski i ostro zakończony. W tej sytuacji niezbędne jest wymodelowanie górnych partii twarzy. Bronzerem przyciemniamy boczne partie czoła, szeroko zarysowane kości policzkowe oraz wystająca brodę.
Twarz kwadratowa charakteryzuje się niskim i szerokim czołem. Zarys włosów jest w linii prostej i tworzy ostry kąt nad skroniami. Policzki są wystające. Dominujące są kanciaste kości żuchwy. Podbródek jest szeroki z zaznaczonymi kątami. W tym przypadku przyciemniamy czoła i zbyt mocno zarysowaną szczękę.
Twarz trapezowa charakteryzuje się niskim czołem i prostym zarostem włosów oraz ostrymi kątami po bokach czoła. Posiada lekko rozbudowane kości policzkowe, kanciaste kości żuchwy. Podbródek jest bardzo szeroki i zlewa się z policzkami. W tej sytuacji musimy wyszczuplić dolne partie twarzy. Bronzer aplikujemy na mocno zarysowane kości szczęki oraz na boki twarzy w miejscu od kości szczęki po kości policzkowe.
Wiemy już jak korygować poszczególne typy twarzy, ale potrzebujemy jeszcze wiedzy jak wybrać idealny odcień bronzera do typu urody. Kobiety o ciepłym typie urody mogą stosować odcienie chłodnego brązu, lecz ie bardzo ciemnego, zaś kobiety o chłodnym typie urody najkorzystniej będą wyglądać w ciepłych odcieniach. Blondynki powinny używać bronzera w kolorze zbliżonym do naturalnej opalenizny. Szatynki i brunetki mogą stosować bronzery w ciemnych kolorach z domieszką złota lub chłodnego, metalowego różu. Natomiast dla rudych najlepszy będzie bronzer mix, stanowiący połączenie kolorów w odpowiedniej tonacji.
Mam nadzieję, że ten poradnik pomoże wam prawidłowo dobrać kolor bronzera oraz aplikować w taki sposób, aby wasza twarz wyglądała idealnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here