krem

Zarówno jakość jak i skuteczność wszystkich kosmetyków, czy to do makijażu czy to do pielęgnacji, zależy od składu surowców użytych do ich produkcji. Firmy i koncerny kosmetyczne poszukują więc dystrybutorów , którzy oferują jak najlepsze jakościowo składniki do swoich kosmetyków.

Przeczytaj też: http://www.wime-art.pl/dystrybucja-surowcow-kosmetycznych-co-nalezy-wiedziec-o-tej-branzy-przemyslowej/

Kosmetyki , które używamy na co dzień są miksem różnych substancji i składników, które w połączeniu ze sobą w odpowiedniej proporcji i zachowanym składzie tworzą dobrej jakości kosmetyk. Połączenie tych składników o słabej jakości da nam w rezultacie bardzo słaby jakościowo produkt, dlatego firmy kosmetyczne poszukują dystrybutorów, którzy oferują na prawdę bardzo dobrej jakości surowce kosmetyczne, co z kolei zagwarantuje skuteczność produktu i przełoży się ostatecznie na większą sprzedaż.

Rodzaje surowców wykorzystywanych do produkcji kosmetyków

Na rynku są różne rodzaje surowców kosmetycznych: są te bardziej naturalne, ekologiczne, jak i te bardziej przetworzone,chemiczne.

Aktualnie na rynku kosmetycznym panuje modę na eko. Tak więc firmy poszukują surowców bardziej ekologicznych, a więc bardziej przyjaznych dla naszej skóry. Są to głównie surowce roślinne, głównie wyciągi z różnych roślin, olejki eteryczne, zawiesiny oleiste z różnych nasion, np. malin, substancje oleiste np. tłuszcz kokosowy czy z orzechów.

Jednym z bardziej znanych substancji ekologicznych pozyskiwanych z roślin jest gliceryna i lecytyna. Te dwie substancje znacząco wpływają na nawodnienie i poprawę jędrność i sprężystości naszej skóry. Są to bardzo bezpieczne substancje, nie podrażniają ani nie uczulają, tak więc takie substancje w kosmetykach mogą być używane również przez alergików i osoby z różnymi chorobami skóry.

Aktywne składniki wraz z gliceryną i lecytyną tworzą kosmetyk , który dużo łatwiej przenika przez warstwy skóry , a co za tym idzie ma lepszą skuteczność w nawilżeniu naskórka.

Te substancje stosowane są głównie w kremach do twarzy, balsamach do ciała a także w maseczkach do twarzy i włosów. Już po kilku użyciach może zauważyć znaczącą poprawę jakości naszej skóry i kondycji włosów.

Innymi substancjami wartymi naszej uwagi, które stosuje się w wyrobach kosmetycznych są surowce, które wiążą trzykrotnie więcej wody w stosunku do własnej objętości. Takimi substancjami jest kwas hialuronowy oraz lanolina. Dzięki ich właściwościom wiązania wody cząsteczkowej skutecznie zatrzymują one wodę w naszej skórze, a więc zapobiegają jej przesuszaniu. Są bardzo cenne w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym.

Warto zobaczyć: http://www.lafoto.pl/wozki-transportowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here