Jaka jest najlepsza maskara?

Tusz do rzęs jest jednym z najważniejszych produktów w kosmetyczce do makijażu, ale pomimo ogromnego wyboru może być trudny do znalezienia. Trudno wybrać najlepszy tusz, dla każdej kobiety inny tusz będzie jej ulubionym. Są różne szczoteczki, które dają inne wykończenie. Najlepsza maskara to połączenie najlepszej formuły tuszu i najlepszej szczoteczki, która zapewni nam pożądany efekt na rzęsach.

Zanim kupisz tusz do rzęs, powinieneś zadać sobie dwa pytania: jak wyglądają moje rzęsy i jak chcę, żeby wyglądały. Niektórzy chcą dużą objętości, długość i pogrubienie, inni chcą bardziej dyskretnego i naturalnego rezultatu. Formuła tuszu do rzęs zazwyczaj składa się z barwiących pigmentów zmieszanych z bazą wosku i wody. W produktach masowych dodaje się również środki zagęszczające, takie jak proszek lub talk, natomiast w przedłużonych wariantach często występują włókna nylonowe lub jedwabne, które wyglądają jak małe rzęsy.

Efekt działania tuszu zależy od kształtu pędzla i od formuły. Szczotki bardzo się rozwinęły w ostatnich latach i prawie zawsze są pokryte silikonem, co daje dokładniejszy wynik. Duże, gęste pędzle dają największą objętość, ponieważ pochłaniają najwięcej produktów. Kształt łuku podąża za kształtem rzęs, dociera do wszystkich i wygina rzęsy. Wąskie i podłużne pędzle zwykle dają najwięcej długości i definiują rzęsy. Najczęściej czarny jest jedynym kolorem tuszu do rzęs, ale czasami w asortymencie występuje również brązowy odcień. Jest postrzegany jako bardziej naturalny i jest szczególnie odpowiedni dla osób z jasnym włosami.

Wyglądaj młodziej. Nigdy za dużo małych wskazówek. Za dużo tuszu do rzęs na dolnej linii rzęs może sprawić, że będziesz wyglądać o pięć lat starzej, więc unikaj tego, jeśli chcesz wyglądać najmłodziej jak to tylko możliwe. Zastanawiasz się, dlaczego nakładać tusz do rzęs głównie na górnej linii rzęs? Jest to czysto optyczne. Twarz wraz z wiekiem opada w dół, a więc ważne jest, aby cały makijaż, który nakładasz, ciągnął w górę. Nieważne, czy nakładasz dużo tuszu do rzęs, cienia do oczu czy eyelinera, chodzi o to, żeby unikać nakładania go w zbytnich ilościach na dolnej linii rzęs, ponieważ ciągnie to twoją twarz w dół, przez co wyglądasz na starszą i bardziej zmęczoną.

Maskara może być używana do czegoś więcej niż przedłużania rzęs i zawiera rzeczy, które są nielegalne we wszystkich innych produktach do makijażu. Oto kilka rzeczy, których możesz nie wiedzieć o tuszu do rzęs.

1. Maskara zawiera rtęć, która jest nielegalna w przypadku wszystkich innych produktów kosmetycznych. Ten składnik jest dodawany do tuszy do rzęs, ponieważ rtęć zabija bakterie, co nadaje produktowi dłuższy okres trwałości.

2. To właśnie Francuz Eugéne Rimmel wynalazł pierwszy tusz do rzęs w 1830 r. Wynalazek stał się tak popularny, że jego nazwisko można przetłumaczyć na tusz do rzęs w różnych językach, takich jak francuski, portugalski i turecki.

3. Wiele instynktownie otwiera usta, gdy nakłada tusz do rzęs. Dzieje się tak, ponieważ jest łatwiej i nie mruga się, gdy otworzysz usta.

4. Maskara może być również używana do zakrycia siwych włosów. Powinieneś jednak użyć do tego innego tuszu niż ten, którego używasz na rzęsy. Można go również użyć maskary do wygładzenia koloru brwi; pamiętaj, tylko aby najpierw zdjąć nadmiar tuszu do rzęs na papierze.

5. Gwiazdy lat 60. słynęły z długich, gęstych rzęs. Używały jednak nie tylko tuszu do rzęs, ale także sztucznych rzęs na dolnej i górnej linii rzęs.

6. Zalotka jest niezbędna dla uzyskania optymalnego rezultatu, a ta mała rzecz została wynaleziona w 1931 roku — ponad sto lat po wynalezieniu maskary. Teraz jednak można znaleźć maskary, które zastąpią działanie zalotki.

7. Termin ważności maskary to około 3 miesiące i to nie dlatego, że maskara ​​wyschła, ale dlatego, że w tym czasie zgromadziła bardzo dużo bakterii.

Unikaj typowych błędów.
Jeśli chodzi o niewłaściwe użycie lub przechowywanie tuszu do rzęs, istnieje wiele stale powtarzanych błędów. Czy rozpoznajesz się w którejś z tych pięciu powszechnych czynności?

1. Czy pompujesz szczoteczkę od tuszu wiele razy, aby uzyskać wystarczającą ilość produktu? Przestań! Powoduje to, że tusz do rzęs wysycha szybciej, jak również zwiększa szansę na bakterie w tubie.

2. Czy masz nierówne rzęsy? Oczywiście przyjemnie jest mieć długie, gęste rzęsy, ale jeśli użyjesz za dużo tuszu do rzęs, rzęsy mogą z łatwością się skleić i zamiast wyglądać pięknie, będziesz wyglądać tandetnie.

3. Czy masz resztki tuszu na rzęsach? Jeśli nie zmyjesz porządnie poprzedniego makijaży, oczywiste jest, że następny nie będzie dobry, gdy po prostu dołożysz kolejną warstwę. Poza tym twoje rzęsy również nie lubią spać z makijażem. Daj im odpocząć w nocy.

4. Czy twój tusz do rzęs jest za stary? Maskara jest zdecydowanie materiałem eksploatacyjnym i musi być regularnie wymieniana. Najlepiej byłoby, gdyby po upływie trzech do czterech miesięcy ją wyrzucić. Nie tylko wysycha mniej więcej w tym czasie, ale staje się coraz bardziej narażona na bakterie w miarę jej używania.

5. Czy zapominasz o krawędziach? Wiele umieszcza tusz do rzęs głównie na czubku rzęs, ale w rzeczywistości to obszar najbliższy krawędzi pochylenia jest najważniejszy dla uzyskania najlepszego efektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here