ubranka niemowlęce - jakie kupić?

Kompletowanie wyprawki dla malucha, to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeżeli jest to pierwsze dziecko. Przyszli rodzice powinni już to zacząć robić, jeszcze przed porodem. Jakie ubranka dla niemowląt kupić? Ile sztuk? Co oznaczają te nazwy? 

Ubranka dla niemowląt – rodzaje 

Body, to nic innego jak specjalna koszulka, która różni się tym że jej tył jest dłuższy i zapinany w kroku. Dzięki temu podczas ruchów dziecka, nie dochodzi do podwijania się i marszczenia. Jest to zdecydowanie wygodniejsze i praktyczniejsze rozwiązanie. 

Początkowi rodzice powinni szukać takiego rodzaju bodziaków, żeby były rozpinane z przodu – jest to tak zwane kopertowe zapięcie. Większość modeli wkładana jest przez główkę dziecka, jest to bardziej kłopotliwe dla niewprawionego rodzica. Dostępne są w wersji z krótkimi, jak i długimi rękawami. To jakiego potrzebujemy , zależy od pory roku. 

Ubranka dla niemowląt

Pajacyk, jest ubrankiem wierzchnim, które posiada rękawy i nogawki z dużą ilością nap. Pajacyk jest zapinany na całej długości. W sezonie letnim jest noszony samodzielnie, natomiast w sezonie zimowym śmiało można go zakładać na body. Jest łatwy do założenia. 

Pajacyk, również doskonale sprawdza się jako piżama dziecięca. Podczas zakupu zwróćmy uwagę, na to żeby pajacyk nie był zapinanych na pleckach lub wciąganych przez głowę. Jest to duże utrudnienie, a dodatkowo napy mogą uwierać niemowlaka, który leży na plecach. 

Śpioszki, są to spodenki, które są zapinane na ramiączkach. Dostępne są w wersji z krótkim i długim rękawem. Śpioszki można nosić na body lub kaftanik. Często zastępują piżamkę dziecku.

Kaftanik, jest rozkładaną koszulką. Z przodu znajdują się dwie warstwy materiału. Należy je nałożyć na siebie i zawiązać lub jeżeli jest to wersja z napami, to je zapiąć. Obecnie nie są tak popularne jak kiedyś, większość rodziców w dzisiejszych czasach wybiera body. Może je również używać razem, na body nakładany jest kaftanik. W sytuacji, gdy dziecku się uleje, wystarczy zdjąć kaftanik.

Przeczytaj też: http://www.wiecejnizeko.pl/spodnie-i-spodenki-dzieciece-jaki-model-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here