Szampon do włosów cienkich

Włosy stanowią ozdobę dla kobiety i mężczyzny. Lecz zazwyczaj to kobiety przykładają większą wagę do swoich włosów. Gęste i błyszczące włosy zawsze są piękne. Bo są zdrowe i wyglądają imponująco. Zdrowe włosy świadczą o dobrej kondycji organizmu. Gęste włosy posiadają wiele zalet. Gdy są krótkie wystarczy je wyczesać i fryzura gotowa. Natomiast, gdy są długie można je wiązać, upinać, pleść. W ogóle robić z nimi co się chce i zawsze dobrze się w nich wygląda. Lecz niestety nie każdy jest takim szczęściarzem i posiadaczem gęstych, mocnych i zdrowych włosów. Wielu z pośród nas posiada cienkie włosy. Włosy cienkie sprawiają kłopot właścicielowi. Nie wiadomo jak je uczesać. Krótka fryzura sprawia, że kobieta wygląda, jak przysłowiowa kura rosołowa. Tu włosek i tam włosek. Rzadkość włosów sprawia, że miejscami prześwituje skóra. A gdy włosy są nieco przetłuszczone robią się większe placki odsłaniające jeszcze więcej skóry. Długie i rzadkie włosy też nie stanowią pociechy. Bo każdy z nich sterczy osobno, gdyż daleko mu do sąsiada. Nie wiadomo jak je spiąć. Lepiej związać, czy rozpuścić. Okazuje się, że tak źle i tak też nie dobrze. Czasem pomocny jest szampon do włosów cienkich. Jednak sam szampon często nie wystarczy. Konieczne jest solidniejsze zajęcie się swoimi włosami w celu ich zagęszczenia.
Jaka jest historia szamponu? Słowo szampon pochodzi od nazwy hinduskiego masażu włosów z użyciem wyciągów z ziół. Jeszcze na początku dwudziestego wieku do mycia włosów wykorzystywano tylko szare mydło i ocet, który dolewano w niewielkiej ilości do wody. Mieszanka taka stanowiła płukankę do włosów. Na początku dwudziestego wieku na rynek został wprowadzony pierwszy szampon. Lecz nie był on taki, jaki posiadamy obecnie. Gdyż był to szampon w proszku, który rozpuszczało się w wodzie. Wynalazek ten szybko stał się hitem tamtych czasów. Ponieważ był czymś nowym i na dodatek nie był drogi. Sporządzony był z jajek, rumianku, dziegciu. Według producentów szampon ten miał zapobiegać wypadaniu włosów, łupieżowi, a nawet siwieniu włosów. Pierwszy płynny szampon pojawił się w 1927 roku i natychmiast zdobył wielką popularność. A rok później wprowadzona została na rynek pierwsza odżywka do włosów. Pod koniec pierwszej połowy dwudziestego wieku nastąpił dalszy rozwój na rynku szamponów.
Pierwszy płynny szampon w Polsce został wyprodukowany w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku pod nazwą Finezja, oraz szampon dla dzieci Bambino.
Czym jest szampon? Szampon jest płynnym środkiem służącym do mycia włosów. Zawiera on ciekłe mydło i substancje pieniące. Jak i składniki pomocnicze takie, jak: substancje odżywcze, substancje nawilżające, związki zapachowe, substancje lecznicze i koloryzujące włosy, substancje nabłyszczające.
Szampony posiadają zapach. Są one zazwyczaj aromatyzowane złożonymi mieszankami perfumowanymi. Mieszanki te składają się z kilku lub nawet kilkunastu zapachowych związków chemicznych. Wszystkie one razem dają efekt specyficznego zapachu pasującego do danego wyrobu. Oprócz zapachowych związków większość szamponów posiada także substancje nadające włosom puszystości, błysku i zdrowego wyglądu.
Jakie to są włosy cienkie? Włosy cienkie to zmartwienie wielu osób. Mają one średnio o dwadzieścia pięć procent mniejszą średnicę niż włosy normalne. Wobec tego potrzebny jest dobry szampon do włosów cienkich, aby wpłynął na ich kondycję. Poza tym włosy cienkie wymagają specjalnej pielęgnacji. Wszystko po to, aby je wzmocnić i nadać im objętości i naturalnego blasku.
Istnieje różnica pomiędzy włosami cienkimi, a włosami rzadkimi. Określenie cienkie włosy odnosi się do grubości i struktury pojedynczego włosa. Natomiast włosy rzadkie to inaczej włosy przerzedzone. Posiadają one tendencję do wypadania. Obydwa przypadki są często ze sobą mylone. Lecz często bywa tak, że występują one jednocześnie u jednej osoby. Cienkie włosy posiadają osoby, których organizm posiada niski poziom żelaza. Aby wzmocnić organizm w żelazo trzeba jeść owoce morza, ryby, czerwone mięso, orzechy, warzywa i owoce. A wówczas organizm zostanie wzmocniony nie tylko o minerały potrzebne do życia, ale także w witaminy, błonnik, kwas omega-3.
Ile razy myć cienkie włosy ? Cienkie włosy należy myć często. Przynajmniej co dwa dni. A nawet każdego dnia, bo rzadkie włosy, które są nieumyte i przetłuszczone wyglądają bardzo nieestetycznie. Cienkie włosy wymagają specjalnych szamponów. Szampony te sprawią, że włosy staną się lekkie i sypkie. A także zwiększą objętość i zapobiegną elektryzowaniu się włosów. Po umyciu włosów konieczne jest nałożenie na włosy odpowiedniej odżywki. Przy suszeniu warto zrezygnować z użycia suszarki. Najlepszym wyjściem będzie wysuszenie włosów przy pomocy ręcznika. Cienkich włosów nie powinno się tapirować. Ale warto mieć np. loki, które dadzą wrażenie gęstości i zasłonią skórę głowy.
Do pielęgnacji cienkich włosów można używać również naturalnych domowych składników, co do których mamy pewność, że nie zaszkodzą, lecz pomogą. Domowe kosmetyki bardzo dobrze mogą wspomóc regenerację cienkich włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here