Szampon do siwych włosów

Niektórzy ludzie zastanawiają się nad tym, ile włosów znajduje się na głowie człowieka. Otóż na głowie znajduje się od stu tysięcy do stu pięćdziesięciu tysięcy włosów. Na jeden centymetr kwadratowy przypada od stu pięćdziesięciu do siedemset pięćdziesięciu włosów na centymetr kwadratowy. Osoby posiadające jasny kolor włosów mają ich więcej na 1 cm kwadratowy, ponieważ są one cieńsze od włosów ciemnych. Ciemne włosy są grubsze i dlatego przypada ich mniej.
Włosy u ludzi mogą posiadać różny kolor. Są włosy czarne i włosy brązowe. A także włosy blond i rude. Są też włosy siwe, lecz nie należą one do pierwotnego koloru. Siwe włosy również posiadały kolor zanim zmienił je czas. Wiele osób pyta w aptekach, sklepach zielarskich i sklepach wielobranżowych, o szampon do siwych włosów. Bo każda osoba bez wyjątku lubi mieć ładne włosy. Niezależnie od tego, czy jest to kobieta, czy mężczyzna. Jak również niezależnie od tego, jaki dana osoba ma kolor włosów.
Siwe włosy również wymagają pielęgnacji może nawet bardziej, niż włosy innego koloru. Niektórym osobom nie przeszkadza siwizna i wówczas pozostają przy tym kolorze. Ale zdecydowana większość ludzi woli ukrywać siwiznę, bo wówczas czuje się młodziej i atrakcyjniej.
Siwienie włosów jest nieuchronne u każdego człowieka. I dotyka praktycznie każdego człowieka w różnych etapach życia. Czasem ludzie zaczynają siwieć dopiero po sześćdziesiątym roku życia. A inni nawet po osiemdziesiątce mają gęste włosy i naturalny ich kolor. Lecz najczęściej zaczynamy siwieć dużo wcześniej. Zazwyczaj rozpoczyna się to koło czterdziestego roku życia, a czasem nawet o wiele wcześniej. Proces siwienie włosów dotyka obydwie płcie. I jest problemem zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Każda kobieta, która nie chce posiadać siwych włosów musi nieustannie myśleć o farbowaniu odrostów. A z kolei mężczyźni mają jeszcze gorzej, gdyż nie jest ogólnie przyjęte, aby mężczyzna malował sobie włosy. Choć robią to jednostki, ale jednak nie jest to ogólnie praktykowane w naszym społeczeństwie. Pozostają więc koloryzujące szampony, które różnie się sprawdzają. I dlatego na polskich ulicach przeważają panowie posiadający siwe pasemka, czyli tak pospolicie zwaną szpakowata czuprynę. Siwizna stanowi kłopot dla mężczyzny, bo rzadko który lubi swoje siwe włosy. Większość mężczyzn nie lubi u siebie wciąż postępującej siwizny. W związku z tym panowie pragną znaleźć dobry szampon do siwych włosów, który skutecznie pokryłby siwiznę.
Dlaczego siwiejemy ? Siwienie jest nieodwracalnym procesem fizjologicznym. Proces ten dotyczy włosów, ale nie tylko ich. Ponieważ dotyczy także całej skóry człowieka. Także naszych zębów, kości, paznokci. Wraz z upływem czasu siwieją nam włosy, starzeje się skóra i zmienia barwę oraz jędrność, psują się zęby, bardziej niszczą się paznokcie i stają się łamliwe, odczuwamy ból w kościach, itd.
Pierwsze siwe włosy są wynikiem zmian zachodzących w cebulkach. Naturalny pigment włosów, czyli melanina traci swój naturalny kolor w miejscu odpowiedzialnym za jego powstanie, w tak zwanej macierzy włosa. Komórki produkujące barwnik pod wpływem zaburzeń funkcjonowania nie produkują już wystarczająco dużo barwnika. I dlatego nasze włosy stają się siwe. I z każdym rokiem mamy ich więcej. Aż z czupryny szpakowatej z biegiem lat powstaje cała siwa głowa.
Czym są włosy ? Włosy, to nitkowate, zrogowaciałe i wyspecjalizowane wytwory naskórka, które występują wyłącznie u ssaków. Włos zbudowany jest ze spoistej i twardej keratyny. Keratyna jest podstawowym składnikiem włosów. Wytwarzana jest ona w naskórku. Zbudowana jest ze związków siarki i azotu. Chroni naskórek głowy przed czynnikami zewnętrznymi. Praktycznie u człowieka włosy znajdują się na całej prawie skórze. Jednak najwięcej ich znajduje się na głowie człowieka. Owłosienie ciała pełni rolę ochronną i termoregulacyjną.
Zdrowe włosy u człowieka mogą świadczyć o wysokiej jakości biologicznej organizmu. Najprościej mówiąc zdrowsze włosy posiadają osoby zdrowe. Każda kobieta chciałaby posiadać gęste, błyszczące, długie i zdrowe włosy. Gdyż takie włosy decydują o atrakcyjności kobiety. Dlatego każda z pań stara się na różne sposoby wzmocnić swoje włosy poprzez stosowanie odżywek do włosów, szamponów pielęgnujących włosy, a nawet maseczek wzmacniających włosy. Na rynku istnieje wiele preparatów zadaniem których jest regeneracja włosów, poprawienie kondycji włosów, ochrona i stymulowanie procesów fizjologicznych włosów i skóry głowy, oraz kondycjonowanie. Kondycjonowanie jest to doraźne maskowanie uszkodzeń włosów. Uzyskane w wyniku tych działań efekty utrzymują się do pierwszego mycia. Poprzez to działanie włosy nabierają miękkości i puszystości. Są elastyczne i pełne połysku. Ponadto preparaty kondycjonujące ułatwiają ułożenie fryzury, jak i rozczesywanie włosów.
Nie każdy może wie, że pierwotnym kolorem włosów u ludzi był kolor czarny. Pojawienie się innych kolorów włosów miało związek z promieniowaniem słonecznym, oraz doborem płciowym partnera o innym kolorze włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here