Odżywka do włosów rozjaśnianych

Blond włosy to marzenie wielu kobiet. Rozpromieniają twarz i sprawiają, że wyglądamy młodziej. Niestety rozjaśnianie włosów może doprowadzić do ich zniszczenia, co sprawia, że będą suche, matowe i nie będą wyglądać dobrze. Końcówki takich włosów rozdwajają się i łamią, dlatego trzeba je często podcinać. Włosy rozjaśniane są także bardziej podatne na działanie czynników zewnętrznych, takich jak na przykład promieniowanie słoneczne, wysoka i niska temperatura, niewłaściwe rozczesywanie silne związywanie i zaplatanie. Szczególnie często dzieje się tak przy szybkim, intensywnym rozjaśnianiu lub zmianie koloru o wiele tonów. Czy rozjaśniane włosy mogą być piękne, gładkie i miękkie? Jest to możliwe, ale musimy włosom poświęcić sporo czasu i uwagi. Konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Jak więc dbać o włosy rozjaśniane?
Włosy rozjaśniane mają porowatą strukturę, co jest bezpośrednią przyczyną ich skłonności do łamania się i rozdwajania. Takie włosy bardzo szybko łapią wilgoć z powietrza, co powoduje, że puszą się i wyglądają niezbyt atrakcyjnie. Trudno je rozczesać, a trzeba to robić dość często, ponieważ bardzo łatwo się plączą. Podstawą pielęgnacji blond kosmyków jest stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji na co dzień. Warto więc zaopatrzyć się w szampon przeznaczony specjalnie do włosów blond i rozjaśnianych. Na sklepowych półkach znajdziemy ich wiele. Kolejnym niezbędnym kosmetykiem jest odżywka do włosów rozjaśnianych. Mycie włosów jest czynnością wykonywaną czasem nawet codziennie, dlatego nie warto oszczędzać na kosmetykach i sprawdzić, czy wykonujemy tę z pozoru prostą czynność poprawnie. Musimy być delikatne dla włosów ze względu na ich podatność na plątanie i łamanie związane z uszkodzoną strukturą. Warto spojrzeć uważnie na skład szamponu. Ich zdrowiu nie będą sprzyjać silne detergenty, takie jak często występujący w kosmetykach SLS. Co ciekawe, do mycia włosów może być wykorzystana odżywka, która świetnie ochroni włosy podczas tej czynności. Odżywkę należy nałożyć na zwilżone włosy, rozpoczynając na wysokości ucha i kierując się w dół. Następnie głowę należy umyć jak zwykle szamponem. Po nałożeniu obu specyfików i delikatnym ich umyciu należy dokładnie spłukać włosy, delikatnie odcisnąć nadmiar wody w ręcznik, a następnie po raz kolejny nałożyć na nie odżywkę.
Jakie cechy powinna mieć odżywka do włosów rozjaśnianych? Odżywka, którą wykorzystamy przy myciu włosów powinna mieć jak najprostszy i najkrótszy skład. Po umyciu warto zastosować inną, bogatszą odżywkę, która nawilży i zregeneruje włosy. W jej składzie nie powinny znajdować się obciążające włosy silikony i alkohol. Jakie więc substancje będą służyć naszym włosom najlepiej? Dobroczynne działanie mają różnorodne olejki roślinne, w odżywkach dostępnych na rynku znajdziemy ich naprawdę wiele. Świetne będą też nawilżające emolienty, łatwo zmywalny silikon, który dodatkowo ochroni i nawilży włosy, ekstrakty z różnych gatunków roślin, na przykład jabłka, trzciny cukrowej, skórki cytryny, czy zielonej herbaty. Dobrze, aby w składzie odżywki znalazły się także antystatyki, dzięki którym włosy nie będą się elektryzować. Odżywka daje świetne efekty, ale działa zewnętrznie i krótkotrwale, więc należy stosować ją regularnie, uzupełniając maską do włosów, która regeneruje wnętrze włosa. Efekt działania odżywki znika po użyciu szamponu, dlatego trzeba nakładać ją po każdym myciu. Odżywka do włosów rozjaśnianych uzupełnia ubytki na powierzchni włosa, wygładzając warstwę łuskową. Nie trzeba trzymać jej na włosach zbyt długo, działa zwykle bardzo szybko.
Czy odpowiednie mycie i stosowanie dobrej odżywki wystarczy, aby mieć włosy jak z reklamy? W większości przypadków niestety nie. Wiele dobrego da nam wspomniana wcześniej dobra maska do włosów – odżywi je, zregeneruje i intensywnie nawilży od środka. Warto także stosować olejowanie, które przywróci włosom blask, miękkość i zdrowy wygląd. Do włosów rozjaśnianych, wysokoporowatych, trzeba dobrać odpowiedni rodzaj oleju. Na początku będą one wchłaniały duże ilości oleju, dobrze jest więc stosować olejowanie na mokro. Niektóre oleje mogą powodować przesuszenie i puszenie włosów lub przyciemniać ich kolor. Nie należy więc używać np. oliwy z oliwek, oleju z orzechów włoskich, rycynowego i kokosowego oraz masła shea. Jaki więc wybrać olej? Może to być np. olej lniany, z pestek winogron, jojoba, olej z awokado, z nasion bawełny, czy ze słodkich migdałów.
Dobry szampon, odżywka do włosów rozjaśnianych, olejowanie, maska do włosów i problem z głowy? Niestety nie. Włosy rozjaśniane nie powinny być zbyt często poddawane stylizacji za pomocą prostownicy, karbownicy, lokówki, ani suszone suszarką. Ciepło ma bardzo zły wpływ na włosy, dlatego warto te czynności pozostawić na szczególne okazje. Niezbędne przy tym są kosmetyki termoochronne. Stosując przeznaczone do włosów rozjaśnianych kosmetyki, obchodząc się z nimi delikatnie i przestrzegając wymienionych zasad pielęgnacji, na pewno będziemy cieszyć się pięknymi blond włosami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here