Najlepsze fryzury do twarzy kwadratowej

Zauważyłaś, że mimo iż naprawdę starasz się dbać o swoje włosy i niemalże każdego dnia starannie je pielęgnujesz, one wciąż nie wyglądają zbyt dobrze. Co prawda są zadbane i idealnie nawilżone, a w przypadku padających na nie promieni słonecznych fantastycznie się błyszczą, jednakże masz wrażenie, że kompletnie nie pasują do twojej twarzy. To przez nie wydaje się być ona jeszcze bardziej kwadratowa, niż jest w rzeczywistości. Nie do końca ci to odpowiada, bo chcesz przecież wyglądać na kobietę szczupłą, smukłą i zgrabną. Twoja twarz nie pozwala ci na naturalne osiągnięcie takiego efektu. Z natury ma bowiem dość kwadratowy kształt, który tak bardzo ci nie odpowiada, że starasz się go na wszelkie sposoby modelować i zmieniać. Zazwyczaj wykorzystujesz do tego celu sztukę makijażu. Inwestujesz w kolejne produkty kolorowe i uczysz się je właściwie użytkować, aby przy ich użyciu odmienić co nieco swoją twarz i nadać jej lepszego i efektowniejszego wyrazu. Kombinujesz po prostu bez przerwy. Stałaś się największą miłośniczką bronzera, bo gdy nakładasz go na swoje kości policzkowe i delikatnie przeciągasz w stronę uszu czy samego czoła, twoja twarz nagle staje się szczuplejsza i dzięki temu atrakcyjniejsza. Jeżeli jednak dopasowałabyś do niej te naprawdę najlepsze fryzury twarz kwadratowa, nie musiałabyś już dłużej tak bardzo kombinować. Raz a porządnie zmieniłabyś proporcje całej swojej twarzy. Dzięki dobrej fryzurze przestałaby być ona twoją największą zmorą czy głównym mankamentem urody. Sama mogłabyś ją naprawdę pokochać! Przekonałabyś się, że nawet kwadratowa twarz ma spory potencjał, który wystarczy tylko odpowiednio wykorzystać.

Skoro twoja twarz rzeczywiście ma kształt kwadratowy, najprawdopodobniej narzekasz na dość mocno wysunięte i przesadnie szerokie kości policzkowe – z tego właśnie powodu codziennie sięgasz po bronzer i używasz go w zastraszających ilościach. Możesz również dostrzec u ciebie wyraźnie zaakcentowaną linię żuchwy oraz stosunkowo wysokie czoło, niemalże tak samo wysokie jak przy twarzy owalnej i długiej. To charakterystyczne cechy twarzy kwadratowej. Powinnaś mieć o nich pojęcie, ale jeśli jakimś cudem wcześniej ich nie dostrzegłaś, po przeczytaniu tego tekstu na pewno je u siebie dojrzysz, o ile tylko właściwie „zdiagnozowałaś” swoją twarz. Teraz musisz się nią zająć. Skoro czytasz ten artykuł, interesuje cię tylko to, jakie ścięcie i upięcie powinnaś do niej wybrać. Całe szczęście nawet fryzury twarz kwadratowa są bardzo zróżnicowane. Przyjrzyj się im wszystkim i zobacz, które z nich najbardziej pasowałyby to twojego stylu czy nawet ogólnego trybu życia. Jeżeli bowiem na co dzień jesteś kobietą bardzo zajętą i nie masz czasu na to, by przygotowywać się do wyjścia do pracy przez całą godzinę, nie powinnaś zapuszczać swoich włosów na jakąś specjalną długość. O wiele łatwiej poradzisz sobie z dbaniem o kosmyki krótsze – ich mycie zajmie ci dosłownie kilka minut, a nawet pozostawione same sobie błyskawicznie wyschną. Zadbaj też o to, aby twoje upięcie było dostosowane do twoich umiejętności fryzjerskich. Jeżeli są one mocno ograniczone, bo nigdy wcześniej nie przejmowałaś się jakoś specjalnie swoimi kosmykami, powinnaś tak ściąć swoje włosy, aby samodzielnie się one układały.

W przypadku kwadratowego kształtu twarzy fryzjerzy najczęściej polecają ścięcia asymetryczne. To one wydobędą z ciebie większą wyrazistość i pozwolą ci poczuć się niesamowicie i wyjątkowo. Asymetryczne wariacje mogą przyjmować zróżnicowane oblicza. Chcesz zakryć swoje wyższe czoło? Postaw na fantastyczną grzywkę. Pod żadnym pozorem nie ścinaj jej na prosto, bo tylko spotęgujesz efekt kwadratowej twarzy i jeszcze bardziej podkreślisz jej kształt, który przecież wcale ci nie odpowiada. Zdecyduj się raczej na grzywkę asymetryczną, czyli taką, która tylko z jednej strony będzie przykrywać całe twoje czoło, przechodząc w coraz to krótsze włoski. Wspaniałym rozwiązaniem będą też asymetryczne przedziałki. Nigdy nie rób ich na prosto, a baw się różnymi opcjami. Wszystkie te wariacje złagodzą twoje ostre i mocne rysy twarzy i sprawią, że sama zaczniesz wyglądać bardziej przyjaźnie i miło. Możesz również spróbować czesać swoje włosy wyłącznie na jedną stronę. Zamiast układać je normalnie, tuż po kąpieli przerzuć je na lewo bądź prawo. Wetrzyj w nie piankę zwiększającą objętość i susz, trzymając głowę w dół. Nabiorą one wtedy fantastycznej objętości, dzięki czemu będą wyglądać dużo lepiej!

Dalej nie masz pojęcia, czy te wszystkie fryzury twarz kwadratowa rzeczywiście mogłyby do ciebie pasować? Mimo iż ogólnie rzecz biorąc bardzo ci się podobają, to jednak sądzisz, że w twoim przypadku po prostu się nie sprawdzą? Zamiast dywagować i niepotrzebnie się zamartwiać, w najbliższym czasie spróbuj zapisać się do dobrego salonu fryzjerskiego. Odwiedź taki zakład, w którym pracownicy porządnie o ciebie zadbają. Spraw sobie taki mały prezent i zainwestuj w fryzurę swoich marzeń. Twój wygląd ulegnie natychmiastowej poprawie, a pewność siebie znacząco się podwyższy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here