Kilka zasad dla pięknych włosów

Nieważne, jaka jest ich faktura, kolor czy styl, prawie każdy chce włosów, które wyglądają tak, jakby były codziennie przygotowywane, udoskonalane i zadbane przez profesjonalistów z salonu.
Ale jeśli twój gorączkowy harmonogram nie pozwala na wizyty u fryzjera co dwa tygodnie i wolisz dodatkowe dwadzieścia minut w łóżku każdego ranka, zamiast czekania, aż twoja głęboka odżywka zadziała magicznie, poznaj kilka sposobów na to, jak zadbać o włosy w domowym zaciszu i dobrać odpowiednie kosmetyki do każdego rodzaju włosów.
Przemyśl swój sposób mycia włosów
Jak często powinno się myć włosy? Eksperci branżowi twierdzą, że mniej znaczy więcej. Zbyt częste mycie może być szkodliwe dla twoich włosów, zwłaszcza jeśli są farbowane, rozjaśniane, zostały poddane zabiegom chemicznym lub są naturalnie bardzo suche lub porowate. Codziennie mycie włosów usuwa naturalne oleje i białka, które są niezbędne do utrzymania zdrowych włosów i skóry głowy, więc spróbuj ograniczyć mycie włosów do trzech razy w tygodniu, jeśli możesz. Ale to zależy od rodzaju włosów.

Najlepszy szampon do grubych, szorstkich, kręconych włosów
Im bardziej kręcone są włosy, tym dłużej można ich nie myć. Jeśli masz gęste, grube, kręcone włosy, wybierz szampon, który nawilża je podczas mycia.

Najlepszy szampon do włosów cienkich
Im cieńsze i prostsze są twoje włosy, tym szybciej skóra głowy wytwarza łojotok, dzięki czemu włosy szybciej się przetłuszczają. Jeśli masz super proste włosy, możesz nie wytrzymać więcej niż dwóch dni bez mycia. Jeśli masz delikatne, proste włosy, wybierz łagodny szampon.

Najlepszy szampon do włosów farbowanych
Jeśli regularnie farbujesz włosy, najlepiej unikaj codziennego mycia włosów, aby Twój kolor nie zaniknął. To samo dotyczy włosów farbowanych tylko na ich części typu pasemka. Zostaw swoje włosy na co najmniej 72 godziny po farbowaniu przed ponownym umyciem. Zamknięcie łuski włosa może trwać do trzech dni, aby kolor dobrze się zagnieździł. Jeśli myjesz włosy przed zamknięciem łusek włosa, ryzykujesz zmycie świeżo nałożonego koloru, a twój wspaniały nowy odcień może zanikać.
Kiedy w końcu umyjesz włosy, unikaj szamponów zawierających siarczany i silikony. Siarczany mogą usuwać kolor, podczas gdy silikony pozostawiają resztki, które mogą sprawić, że twój nowy kolor stanie się matowy.

Pamiętaj, szampon na sucho jest twoim przyjacielem
Jeśli masz tendencję do przetłuszczania się włosów, użyj trochę suchego szamponu pomiędzy myciami, aby pozbyć się nadmiaru sebum. Ale staraj się unikać zbytniego polegania na suchym szamponie, ponieważ może to powodować nagromadzenie się go na skórze głowy i zatykać mieszki włosowe, co może utrudniać wzrost włosów. Kupuj suche suche szampony nowej generacji, które działają na wielu różnych poziomach niż tylko wysuszanie i pochłanianie nadmiaru sebum.

Pamiętaj o odżywce
Dobra odżywka to podstawa. Nie tylko chroni powierzchnię włosa przed zanieczyszczeniami, ale również pomaga w ich nawilżeniu i wygładzeniu.

Zostań profesjonalistą w suszeniu włosów
Fryzura otrzymana dzięki odpowiedniemu suszeniu, powinna utrzymać się co najmniej kilka dni w zależności od rodzaju włosów, a istnieje kilka produktów, które pomogą przedłużyć życie fryzury. Doskonałe suszenie w domu nie jest tak trudne, jak się wydaje, a stosując kilka technik, będzie jeszcze łatwiejsze.
Zacznij od pochylenia głowy i potrząśnij swoimi włosami podczas ich suszenia. Im więcej nimi poruszasz, tym więcej otrzymasz objętości. Gdy włosy są już w około osiemdziesięciu procentach suche, podnieś głowę i wysusz włosy w pozostałych sekcjach, aby je wygładzić, koncentrując się końcach. Ostatnich sześć centymetrów jest kluczowych. Przenieś szczotkę i suszarkę na sam koniec włosów i nie spiesz się. To wszystko zmieni. Większość ludzi suszy włosy z boku, co sprawia, że ​​włosy stają się napuszone i matowe.

Zmień technikę czesania
Nikt nie chce bałaganu na głowie, więc szczotkowanie jest zawsze konieczne, ale nie rozczesuj bezmyślnie swoich włosów. Bycie zbyt agresywnym spowoduje tylko szkody, a nikt nie chce walczyć z puszystymi, rozdwojonymi końcami. Aby uzyskać idealnie lśniące i zdrowe włosy, należy szczotkować włosy dwa razy dziennie. Raz rano i raz przed pójściem do łóżka, przez około minutę za każdym razem.
Jaka jest najlepsza technika?
Szczotkowanie zaczynane od samej skóry głowy powoduje uszkodzenia – zawsze rozpoczynaj szczotkowanie od dołu, szczególnie jeśli masz długie włosy. Narzędzia, które stosujesz, powinny być inne, gdy twoje włosy są mokre, aby uniknąć elektryzowania się i szarpania ich.
Kiedy twoje włosy są przemoczone, są słabsze, delikatniejsze i bardziej podatne na pękanie. Oszczędzaj szczotkę na czas, gdy włosy są suche i zainwestuj w grzebień o szerokich zębach. Zęby mają za zadanie przesuwać się po mokrych włosach – szczególnie grubych, pofalowanych lub kręconych – znacznie łatwiej niż w przypadku szczotki i spowodują o wiele mniej uszkodzeń.

Stosując powyższe rady zapewnisz sobie piękne i zdrowe włosy, które będą Twoją ozdobą każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here