Jaki powinien być dobry podkład do cery mieszanej?

Właścicielki cert tłustej i mieszanej marzą o podkładach, które sprawią, że ich skóra będzie idealna, matowa i jednolita. Najlepiej jeszcze byłoby, gdyby pozostała taka na wiele godzin, idealnie na cały dzień. Wtedy nie trzeba by było poprawiać makijażu. W każdym lustrze sprawdzać, czy nie świeci nam się nos i czoło i nosić przy sobie matującego pudru sypkiego.
Jakie właściwości powinien mieć dobry podkład do cery mieszanej i czego oczekują właścicielki takich cer?
Oczekiwania co do takiego podkładu mogą się trochę różnić, ale na pewno jest kilka cech wspólnych, które musi posiadać dobry podkład do cery mieszanej aby zadowolić większość jego użytkowniczek.
Na pewno musi sprawiać, że cera nie będzie się świecić i nie będzie na niej widać nadmiaru sebum. Jedni wolą podkłady zupełnie matowe, inni preferują bardziej satynowy połysk, który wygląda bardziej naturalnie, ale też oczywiście nie daje tak matowego wykończenia. Niezależnie od tego, czy podkład będzie miał matowe czy satynowe wykończenie, nie może to być nic bardzo świecącego, gdyż tego właścicielki cer tłustych nie lubią i nie takiego efektu oczekują. Postawią raczej na zdrowy blask.
Podkład powinien też wyglądać naturalnie i nie tworzyć na twarzy efektu maski, gdyż z tego nikt nie będzie zadowolony. Dobry podkład do certy mieszanej powinien doskonale stapiać się ze skórą. Najlepiej, gdyby był zupełnie niewidoczny i stwarzał wrażenie drugiej skóry. Wtedy to cera właścicielek zbierze komplementy a nie kosmetyk do makijażu.
Ważną rzeczą dla posiadaczek mieszanej cery jest również uzyskanie równomiernego kolorytu skóry, ale najlepiej z naturalnym efektem, nie dającym wrażenia płaskiej twarzy. Taki dobry podkład do cery mieszanej powinien tuszować wszelkie niedoskonałości cery, przebarwienia, wypryski, małe ranki czy blizny. Nie tworząc przy tym oczywiście efektu maski. Czy to w ogóle możliwe?
Wydaje się, że na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków z dobrym składem, w przystępnych cenach i spełniających kryteria ważne dla posiadaczek mieszanej skóry.
Bardzo ważne jest też oczywiście dobranie odpowiedniego koloru podkładu, tak aby był jak najbardziej zbliżony do koloru naszej skóry i nie odcinał się na przykład na szyi czy przy skroniach od naszej twarzy.
Wydaje się, że te cztery powyższe cechy tworzą podkład idealny dla cery mieszanej.
Osobiste preferencje też są tutaj oczywiście ważne. Jedne użytkowniczki będą preferowały mocno kryjące podkłady, inne wybiorą te lżejsze i wyglądające bardziej naturalnie. Jedni postawią na stuprocentowy mat, inni wybiorą satynowy blask podkreślony jeszcze rozświetlaczem.
Ważna wydaje się też okazja, na którą robimy sobie makijaż. Dobry podkład do cery mieszanej do użycia w ciągu dnia, będzie trochę inny od tego przeznaczonego na wieczór. Podkład, który spełni swoją rolę na wycieczce, w szkole czy na uczelni, nie koniecznie okaże się dobry na większe wyjście czy na wesele.
W naturalnym świetle cera prezentuje się zupełnie inaczej, inne właściwości podkładu są też wtedy ważne. Co innego z sytuacją, gdy przebywamy w sztucznym świetle, które sprawia, że wszelkie niedoskonałości naszej cery są dużo bardziej widoczne. Wtedy właścicielki cer mieszanych i tłustych zdecydowanie powinny postawić na kryjące i matujące podkłady, dzięki którym cera w sztucznym oświetleniu i w blasku reflektorów będzie wyglądała nieskazitelnie.
Czy za taki dobry podkład do cery mieszanej trzeba dużo zapłacić?
Wydaje się, ze teraz dostępnych jest na rynku dużo przyzwoitych podkładów z dobrym składem i z dobrymi właściwościami oraz w przystępnej cenie. Wszystko zależy od tego, czy zależy nam na firmowym opakowaniu i podatności na reklamę. Jeśli wiemy, jaki skład podkładu wpływa dobrze na naszą cerę, to możemy się pokusić o wyszukanie tańszej, drogeryjnej wersji podkładu z wyższej półki.
Możliwe jest nawet zrobienie takiego podkładu samemu jeśli tylko znamy się na półproduktach i składnikach kosmetyków. Wiemy jak je połączyć i wymieszać, by przynosiły naszej skórze jak najwięcej pożytku.
Ci, którzy nie mają takiej wiedzy mogą też zamówić w sklepie z półproduktami gotowe zestawy przeróżnych kosmetyków. Także podkładów do każdego rodzaju cery. Jeśli już poznamy, które składniki nam służą i które nasza cera lubi najbardziej, możemy zacząć eksperymentować. Zmieniać składniki i ich proporcje, tak by dostosować je do indywidualnych preferencji naszej cery oraz do okazji na jakie jest nam potrzebny dany kosmetyk.
Wydaje się, ze najważniejszą cechą dobrego podkładu dla cery mieszanej, jest jego naturalny wygląd, brak tworzącego się efektu maski, delikatny lub mocniejszy efekt matowienia cery i ujednolicenie kolorytu. Stopień tych wszystkich cech zależy już indywidualnie od użytkowniczek danego podkładu. Dla jednych ważniejsze będzie ujednolicenie koloru skóry, dla innych idealny mat, dla jeszcze innych po prostu naturalny, lekko tylko ulepszony wygląd cery.
Najważniejsze, aby każdy z szerokiego asortymentu wybrał coś, co najlepiej służy jemu i jego cerze i co zaspokaja wszystkie jego potrzeby związane z ładnym i zadbanym wyglądem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here