farba do włosów
fot: pixabay.com

Farbowanie to szybki sposób na to, by odmienić diametralnie swoją fryzurę. Czasami jest to chęć całkowitej zmiany z brunetki w blondynkę, czasami tylko podkreślenie koloru, delikatna zmiana odcienia. Jeśli decydujemy się na koloryzacje u fryzjera, nie musimy się o nic martwić. W przypadku farbowania w domu musimy uważać, aby koloryzacja nie przyniosła niepożądanych skutków, jak zafarbowana skóra wokół włosów.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-zmyc-farbe-do-wlosow-ze-skory/

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów farb do samodzielnej aplikacji. Producenci postarali się o to, by były one możliwie jak najłatwiejsze w nałożeniu. W pudełku nie znajdziemy tylko farby, ale cały zestaw akcesoriów, który może nam się przydać podczas zabiegu, a więc rękawiczki ochronne, jednorazową miseczkę do wymieszania składników, łopatkę i inne akcesoria. Farby są bardzo silnie koloryzującymi mieszankami, które mogą reagować nawet z takimi materiałami jak tworzywa sztuczne, zabarwiając je. Producenci są tego świadomi, dlatego wyposażają zestawy w jednorazowe akcesoria i środki ochronne, aby zminimalizować ryzyko zniszczenia własnych naczyń klienta, a także zabarwienia skóry, głównie rąk. Dlaczego? Bardzo trudno jest usunąć farbę ze skóry. Bez podjęcia podatkowych kroków, zabarwienie zmyje się naturalnie ze skóry dopiero po kilku dniach. 

Jak zabezpieczyć skórę przez zabarwieniem farbą?

O ile nasze ręce możemy zabezpieczyć gumowymi rękawiczkami, o tyle znacznie trudniej ochronić nam skórę wokół włosów. Możemy jednak zminimalizować ryzyko kolorowych plam na skórze domowym sposobem. Wystarczy produkt dostępny  niemal w każdym domu – tłusty krem typu nivea. Niestety, w tym wypadku nie sprawdza się oleje. Konsystencja kremu powinna być gęsta, oleje natomiast szybko spłyną i się wchłoną. Posmarujmy grubszą warstwę kremu wokół linii, to zabezpieczy skórę przed zabarwieniem.

Co zrobić jeśli skóra już się zabarwiła od farby? 

Spróbuj ją zmyć gąbeczka, zamoczoną w ciepłej wodzie z mydłem, pocieraj nią delikatnie. Jeśli nie pomoże, możesz spróbować również zastosować olejek. Nasącz odrobiną wacik i delikatnie przetrzyj kilka razy. 

Przeczytaj też: http://www.estellefashion.pl/jak-zarobic-dodatkowe-pieniadze/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here