Codzienna pielęgnacja skóry to podstawa
fot. Pexels.com

Nasza skóra narażona jest w ciągu dnia na wiele uciążliwości. Nie służą jej zarówno wahania hormonalne, jak i zła dieta, stres, zanieczyszczone powietrze, twarda woda czy wszechobecne toksyny. Dlatego warto na co dzień przywiązywać dużą wagę do pielęgnacji skóry, która zapobiegnie uciążliwym zmianom skórnym. 

Przeczytaj też: http://www.e-stawiamnazdrowie.pl/prawidlowa-pielegnacja-skory-jak-ja-robic/

Chroń skórę przed słońcem

Zbyt częste i zbyt długie przebywanie na słońcu, a szczególnie opalanie się, nie jest zdrowe dla naszej skóry. Przyspiesza starzenie, wysusza skórę, może powodować oparzenia. Ale słońce ma też na nas zbawienny wpływ. Dzięki dostarczanej do naszego organizmu wraz z jego promieniami witaminie D możemy cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Dlatego nie zachęcamy do całkowitego chowania się przed słońcem. Ale gdy planujemy długie przebywanie na zewnątrz w słoneczne dni, warto zatroszczyć się o właściwą pielęgnację skóry. Kremy z odpowiedniej wysokości filtrem z pewnością zapobiegną uszkodzeniom skóry i pomogą zachować ją w dobrym zdrowiu.

Nawilżaj skórę każdego dnia

Dbanie o właściwe nawilżenie naszej skóry powinno być jednym z naszych najważniejszych codziennych obowiązków pielęgnacyjnych. Dobrze nawilżona skóra to skóra elastyczna, która nie poddaje się szybko procesom starzenia. Dlatego dbajmy o to, aby była nawilżona przede wszystkim wewnętrznie – picie codziennie około 1,5-2 litrów płynów powinno nam w tym pomóc.

Wewnętrzne nawilżanie wspomagać można oczywiście zewnętrznymi zabiegami. Pomogą w tym powszechnie dostępne kosmetyki, najlepiej aby były z naturalnych składników, pozbawione parabenów i szkodliwych substancji. Jeśli zaś chętnie czerpiemy z natury, pomyślmy o tym, aby nawilżać skórę na przykład aloesem. Jego właściwości nawilżające pomogą nam zadbać o stan naszej skóry.

Nie zapomnij o codziennym oczyszczaniu

Podstawowa zasada właściwej pielęgnacji skóry to codzienne, dokładne oczyszczanie. Szczególnie ten temat dotyczy kobiet, które lubią na co dzień chodzić w makijażu. Żadna z nas nigdy nie powinna pozwolić sobie na zrezygnowanie z demakijażu przed pójściem spać. Mało tego, demakijaż powinien być zrobiony tak starannie, aby na skórze nie pozostał ani ślad kosmetyków.

Kolejny etap, wspólny już dla obu płci, to dokładne mycie skóry. Do tego wystarczy woda i mydło lub żel – najlepiej osobny do mycia twarzy i ciała.

Ostatnim etapem, o którym również nie powinno się zapominać, jest tonizowanie twarzy. Przetarcie jej nasączonym tonikiem wacik wystarczy do tego, aby prawidłowo zakończyć codzienne czynności pielęgnacyjne.

Zobacz też: http://www.alterstyl.pl/sprawdz-dlaczego-nadmiernie-wypadaja-wlosy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here