Fryzury do twarzy owalnej

Twarz owalna jest dość wymagająca. Niejednokrotnie wygląda na pyzatą, przez co jej posiadaczki mogą sprawiać złudzenie, że ważą więcej niż w rzeczywistości. Nieodpowiednia fryzura jedynie wzmaga i potęguje ten nie do końca dobry efekt. Jeżeli jednak kosmyki zostaną właściwie ścięte i wystylizowane, twarz nabierze zupełnie nowych proporcji – stanie się bardziej wyrazista i kanciasta. Mimo iż niektórzy uważają, że do takiej twarzy owalnej pasują niemalże wszystkie fryzury, nie do końca jest to prawda. Mogą się o tym przekonać jej posiadaczki. To one bardzo często udają się do zakładów fryzjerskich w celu poprawy swojego wyglądu, a potem kompletnie nie są zadowolone z tych efektów, które tam uzyskują. Wracają z wielkim płaczem do domu, po czym spinają swoje kosmyki i już zawsze noszą je upięte – dopóki włosy nie odrosną. Dobry i znający się na swojej branży fryzjer potrafi jednak wyczarować na każdej głowie coś wspaniałego. To on jest w stanie zaproponować każdej klientce niemalże idealne fryzury do twarzy owalnej. A jest tutaj w czym wybierać! Takie ścięcia i upięcia nie muszą być wcale proste i nudne. Warto więc zdecydować się na odważny krok i odrobinę poeksperymentować. Rezultaty takich działań będą naprawdę niesamowite i w pełni satysfakcjonujące!

W teorii to jednak twarz owalna uchodzi za tą najbardziej idealną, o perfekcyjnych i najlepszych proporcjach. Jej posiadaczki mają się z czego cieszyć! Jeśli dopasują do siebie właściwą fryzurę, zaprezentują się w niej na pewno niesamowicie. Taki kształt daje też im mnóstwo możliwości. Sami fryzjerzy i styliści uwielbiają na nim pracować, wiedząc, że w takich przypadkach mogą sobie pozwolić na pewną dozę szaleństwa. Wykazują się wtedy swoją ogromną kreatywnością i każdej klientce proponują zupełnie inne upięcia i uczesania – zwracając w tym uwagę na jej indywidualny styl oraz ogólne potrzeby. W przypadku twarzy owalnej z włosów można zrobić dosłownie wszystko! Świetne ścięcie zagwarantuje natomiast kobiecie ogromną wygodę. Jeżeli włosy są właściwie przycięte, tworzenie z nich zachwycających fryzur przestaje być jakkolwiek problematyczne. Jak zatem powinny wyglądać idealne kosmyki przy twarzy owalnej? Jaka fryzura naprawdę pasuje do takiego owalnego kształtu twarzy?

W przypadku takiego kształtu twarz jest zwykle dość długa. To z kolei świadczy o tym, że i czoło może być wysokie, dlatego te nie do końca idealne proporcje należy zrównoważyć i w taki sposób nimi manewrować, aby uległy one przynajmniej delikatnej poprawie. Warto skupić się tutaj przede wszystkim na zaakcentowaniu największych atutów. A w przypadku twarzy owalnej będą to m.in. mocne kości policzkowe, które dzięki odpowiedniej fryzurze staną się jeszcze bardziej zarysowane, wyraziste i po prostu piękne. Twarz owalną warto też optycznie nieco skrócić. Skoro jest ona dość długa i przez to samo czoło jej posiadaczek może być wysokie, należałoby je czymś lekko przykryć – chociażby krótszą lub średnią grzywką. Dobrze sprawdzi się zarówno ta ścięta na prosto, jak i zupełnie asymetryczna i nieco zwariowana. Poprzez przykrycie czoła zmieniają się proporcje całej twarzy. Czoło staje się wizualnie krótsze i twarz nabiera lepszego wyglądu. A kobieta czuje się wtedy po prostu pięknie!

Wbrew pozorom odpowiednie fryzury do twarzy owalnej to nie tylko te bardzo długie, w których włosy potrafią sięgać niemalże połowy pleców. Mimo iż dawniej króciutkie upięcia były typowym atrybutem pań w dojrzałym i starszym wieku, dziś noszą je także bardzo młode dziewczyny czy nawet nastolatki. Warto zatem trochę poeksperymentować i zdecydować się na tak odważny krok, jakim będzie ścięcie włosów na bardzo krótką długość. Fryzury tego rodzaju świetnie pasują kobietom będącym prawdziwymi indywidualistkami. Dzięki nim mogą one fantastycznie wyrazić swoją oryginalność i kreatywność, wyróżniając się w tłumie innych dziewczyn i kobiet, które w większości przypadków zawsze noszą włosy bardzo długie. A te krótkie też potrafią wyglądać zjawiskowo! Nieraz są nawet niezwykle kobiece i sensualne. Warto się nad nimi przynajmniej zastanowić. Dobry fryzjer na pewno stworzy coś wspaniałego nawet z krótkich włosów.

Jeżeli jednak kobieta nie chce się decydować na aż tak drastyczny i poważny krok i nie zamierza w ogóle ścinać swoich włosów, może pomyśleć o tym, by po prostu lekko przyciąć swoje kosmyki. Z tych półdługich też da się stworzyć efektywne i efektowne fryzury do twarzy owalnej. Jak mogą one wyglądać? Przede wszystkim powinny być dość mocno wycieniowane. Kosmyki różnej długości nadadzą samej twarzy lekkości. Poprawią jej kształt i proporcje, dzięki czemu buzia przestanie wyglądać na pyzatą i krągłą. Do cieniowanych włosów świetnie pasują też grzywki – czy to te proste i zupełnie klasyczne, czy to te asymetryczne, przykrywające w pełni tylko jedną stronę czoła. Z fryzurami warto na pewno kombinować i od czasu do czasu je zmieniać. Każde nowe upięcie wydobywa z kobiety coś świeżego. W nowych włosach może się ona poczuć naprawdę wyjątkowo i wspaniale.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here